Перейти до основного змісту
Британці найчастіше у світі напиваються до втрати рівноваги — міжнародний звіт

Британці найчастіше у світі напиваються до втрати рівноваги — міжнародний звіт

Британці найчастіше у світі напиваються до втрати рівноваги — міжнародний звіт
. Ілюстративне фото: pixabay

Британія і Шотландія очолили міжнародний рейтинг країн, громадяни яких напиваються настільки сильно, що втрачають рівновагу і невиразно вимовляють слова.

Про це йдеться у звіті Survey Global DrugsКолегіальна структура, яка досліджує різні наслідки для здоров'я, пов'язані з вживанням наркотиків і алкоголю (GDS) за 2020 рік.

Так, проблема алкоголю у Великій Британії виявилася набагато серйознішою, ніж вживання будь-яких інших препаратів. Близько 5% мешканців країни віком до 25 років повідомили, що зверталися за лікуванням до лікарні після того, як напилися. Середній глобальний показник у світі складає 2%.

"Звернення за невідкладною медичною допомогою — серйозний наслідок вживання алкоголю, який вимагає витрат як для служби охорони здоров'я, так і для окремих осіб", — йдеться у звіті.

Крім того, 94% заявили, що вживали алкоголь останнім часом, тоді як 2,3% вживали героїн. При цьому мешканці Шотландії та Британії заявили, що за рік напивалися у середньому понад 33 рази. Цей показник став найвищим серед 25 країн, які досліджувалися, і більш ніж удвічі вищий, ніж у Польщі, Угорщині, Німеччині, Греції, Іспанії, Італії та Португалії. Середній світовий показник був понад 20 разів, а найнижчий виявився у колумбійців — 6,5 разів.

Лише 7% опитаних шотландців і британців повідомили, що не були п'яними протягом останніх 12 місяців. Лише данці і австралійці мали меншу частку — 5%. При цьому британці також найменше шкодували про те, що напилися, тоді як 32,8% у світі сказали, що це була помилка. Такої думки дотримувався 31% громадян Великої Британії і 88,3% колумбійців.

Читайте також: Кизлярка, спотикач та варенуха. У НАН зібрали народні назви горілок та настоянок

Тим часом ірландські чоловіки шкодували, що напилися, у 35,3% випадків, а жінки — у 48,8% випадків.

"Хоча це може відображати молодший вік учасників у цих країнах, це також може відображати велику культурну прийнятність сп'яніння і пиття як обряд посвячення в цих регіонах", — вважають дослідники.

Найчастіше люди шкодували про те, що змішували напої і вживали наркотики одночасно з алкоголем.

В організації зазначили, що алкоголь завдає серйозної шкоди і призводить, зокрема, до нещасних випадків, травмувань та придушення імунної системи, що є особливо небезпечним під час пандемії. Дослідники порадили не поспішати при вживанні алкоголю, не змішувати напої і уникати скупчень великої кількості люди, які п'ють.

Довідка. Опитування проводилося з листопада 2019 року по лютий 2020 року до пандемії COVID-19. У ньому взяли участь понад 110 тисяч осіб з усього світу. Респондентів просили сказати, скільки разів вони були настільки п'яні, що "фізичні і розумові здібності були порушені до тієї міри, що порушувалася рівновага/мова, здатність чітко зосередитися на речах".

Що відомо

  • У Центрі громадського здоров'я нагадали про те, що "рекомендованої" дози алкоголю не існує та дали поради як не нашкодити здоров'ю.
  • Водночас китайські та американські вчені з'ясували, що у людей зрілого віку, які випивають одну-дві порції алкоголю на день, краще працює мозок і зберігається пам'ять, ніж у тих, хто не вживає алкоголь взагалі.
  • У Верховній раді хочуть легалізувати самогоноваріння.
  • Тим часом влада Естонії запроваджує обмеження на продаж алкоголю через те, що значна кількість нових випадків інфікування COVID-19 стається на вечірках.

Топ дня
Вибір редакції
На початок