Як не нашкодити здоров'ю алкоголем під час новорічних свят. Радить ЦГЗ

Як не нашкодити здоров'ю алкоголем під час новорічних свят. Радить ЦГЗ

Як не нашкодити здоров'ю алкоголем під час новорічних свят. Радить ЦГЗ
Фото: Unsplash

Багато з нас із нетерпінням чекають святкування Нового року, під час якого алкоголь інколи стає центральним елементом святкування. У Центрі громадського здоров'я нагадали про те, що "рекомендованої" дози алкоголю не існує та дали поради як не нашкодити здоров'ю.

У ЦГЗ рекомендують мінімізувати шкідливий вплив алкоголю, якщо складно відмовитися від нього у період свят.

Читайте також: Безалкогольні пиво та вино: що кажуть науковці

Вживання алкоголю натщесерце швидше спричиняє сп’яніння. Перш ніж пити спиртне, варто поїсти. Під час вживання алкоголю потрібно робити перерви на 20–30 хвилин та не вживати багато спиртного за один раз.

Алкоголь не варто запивати газованими напоями. Вуглекислий газ, що міститься в газованих напоях пришвидшує всмоктування алкоголю в кров, що призводить до швидшого сп’яніння.

Вода розбавляє алкоголь і дещо нейтралізує його дію. Тож перед вживанням спиртного у ЦГЗ рекомендують випити склянку води. А безпосередньо під час споживання пийте таку кількість води, яка орієнтовно відповідає випитій дозі алкоголю.

Вживання різноманітних спиртних напоїв різної міцності призводить до швидшого сп’яніння і знижує здатність організму перетравлювати алкоголь. Якщо ви випили – не сідайте за кермо. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття й реакцію.

Вживання алкоголю та кави або ж енергетичних напоїв підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.

Похмільний синдром не лікують алкоголем. Якщо зранку у вас похмільний синдром, не потрібно вживати алкоголь. У ЦГЗ радять прийняти контрастний душ та випити більше води.

Згідно з даними ВООЗ вживання алкоголю є причиною 3 мільйонів смертей щорічно в усьому світі, а також призводить до інвалідності й погіршення здоров’я мільйонів людей. Загалом на шкідливе вживання алкоголю припадає 5,1 % глобального тягаря хвороб.

Читайте також

На початок