Тетянин день: традиції та прикмети свята

Тетянин день: традиції та прикмети свята

Тетянин день: традиції та прикмети свята
Ілюстративне фото: pixabay

25 січня в Україні відзначатимуть Тетянин день 2023 — християнське свято, назване на честь святої мучениці Тетяни, яка жила в Римі. Суспільне зібрало традиції та прикмети цього дня.

Традиції свята

Раніше у селах цього дня дівчата ворожили й пекли коржі у вигляді сонця, які не можна було різати — лише розламувати руками. Кожен член родини отримував свій шматочок "сонця". Люди вірили, що він подарує силу, здоров'я та тепло.

Й нині цього дня вважається "небезпечним" знаходитися в неприбраному будинку. Деякі люди вірять, що це може призвести до нещасть та поганих наслідків. Крім того, цього дня не можна відмовляти у допомозі тим, кому вона потрібна, інакше людина, яка проігнорували проблему іншого, може сама потрапити у біду.

Також у Тетянин день не заведено відмовлятися від роботи й сваритися, особливо у сімейному колі. 25 січня варто бажати всім добра і злагоди. Крім того, цього дня варто утримуватися бід алкоголю, а натомість пити трав'яний чи зелений чай.

Раніше в Україні у день Тетяни люди починали ранок з походу до церкви й церковного молебну, однак нині ця традиція трохи відійшла.

25 січня також відзначають іменини Тетяни.

Прикмети Тетяниного дня

  • Сонце тепло гріє — варто чекати раннього прильоту птахів;
  • Якщо цього дня морозно і ясно — бути гарному врожаю;
  • Тепло і заметіль — врожаю не буде;
  • Якщо йде сніг — бути влітку частому дощу;
  • Теплий дощ пішов — до ранньої весни;
  • Скільки на небосхилі яскравих зірок — стільки буде теплих днів у лютому;
  • Весна буде ранньою, якщо сьогодні почули каркання ворон;
  • Лелеку зустрів — буде щасливий день.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок