Японські вчені винайшли спосіб уповільнити розвиток деменції та діабету

Японські вчені винайшли спосіб уповільнити розвиток деменції та діабету

Японські вчені винайшли спосіб уповільнити розвиток деменції та діабету АР

Японські дослідники виявили речовину, яка може видалити клітини, що старіють та можуть викликати такі "вікові" захворювання як деменція, артеріосклероз і діабет.

Учені з університетів Токіо, Ніїгата і Кюсю провели дослідження на мишах і дійшли висновку, що якщо видалити клітини, що старіють, з організму за допомогою спеціального методу, це може відтермінувати розвиток таких хвороб як артеріосклероз, діабет і захворювання нирок. Клітини перетворюються на "такі, що старіють" протягом життя під впливом стресу. З віком вони накопичуються в організмі та спричиняють різноманітні захворювання. Роботу було опубліковано у науковому журналі Science.

Так, дослідники знайшли ген, необхідний для виживання клітини, що старіє і визначили глутаміназу 1 — GLS1 — як ген, пов’язаний з метаболізмом глутаміну. Внутрішня частина цієї клітини підкислена, через що вона має постійно боротися за виживання. При введенні в організм глутамінази 1 з речовиною,що сповільнює або зупиняє хід хімічних реакційІнгібітор, то клітини, що старіють, відмирають. Після цього науковці побачили покращення роботи нирок, легенів, печінки. Окрім того, миші з артеріосклерозом або діабетом також продемонстрували кращі показники.

Автори дослідження розраховують, що метод спрацює і на людях, оскільки зазначений ген стає активнішим в людському організмі з віком. Окрім того, інгібітор GLS1 вже використовують у клінічних випробуваннях лікування раку.

Науковці переконані, що з часом таким способом можна буде лікувати деменцію та інші хвороби, що зумовлені старінням.

Що відомо

  • Вчені з Корейського інституту науки й технологій навчили штучний інтелект виявляти фактори раку простати у сечі. Вони припускають, що з часом ШІ зможе таким чином виявляти й інші типи раку.
  • Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди