Штучний інтелект навчили діагностувати рак простати за аналізом сечі

Штучний інтелект навчили діагностувати рак простати за аналізом сечі

Штучний інтелект навчили діагностувати рак простати за аналізом сечі
. АР

Вчені з Корейського інституту науки й технологій навчили штучний інтелект виявляти фактори раку простати у сечі. Вони припускають, що з часом ШІ зможе таким чином виявляти й інші типи раку.

"Під час цього дослідження було розроблено розумний біосенсор, який дозволяє швидко діагностувати рак передміхурової залози з майже 100% точністю лише за допомогою аналізу сечі, і його можна буде надалі використовувати для точного діагностування інших видів раку за допомогою аналізу сечі", ‒ розповів доктор Кван Хуі Лі, передає EurekAlert.

Зазвичай рак простати виявляють за допомогою аналізу на наявність простатичного специфічного антигену. Однак такий аналіз дає тільки 30% точності, тому лікарям доводиться додатково використовувати інвазивну біопсію.

Читайте також: Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. Як вчасно виявити хворобу

"У пацієнтів, які потребують хірургічного втручання та лікування, рак буде діагностовано з високою точністю, використовуючи сечу, щоб звести до мінімуму непотрібні біопсії та лікування, що може суттєво зменшити витрати на медичне обслуговування та стомлюваність медичного персоналу", ‒ розповів професор Геб Чон з Медичного центру Асан.

Науковці випробували спосіб діагностики із залученням ШІ на 76 зразках сечі, і біосенсор діагностував у них рак простати з точністю у 99%.

Що відомо

  • Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).
На початок