Канал Geek Journal на YouTube буде заблоковано через скарги телеканалу "1+1"

Канал Geek Journal на YouTube буде заблоковано через скарги телеканалу "1+1"

Оновлено
Канал Geek Journal на YouTube буде заблоковано через скарги телеканалу "1+1"

28 січня україномовний YouTube-канал про кіно Geek Journal буде заблоковано через скаргу, яку подав канал "1+1". Про це блогер Тайлер Андерсон розповів на сторінці свого проєкту у Facebook.

Ввечері 21 січня Тайлер Андерсон опублікував звернення до прихильників з проханням завантажити улюблені ролики з його каналу, адже невдовзі Geek Journal може припинити своє існування.

Як пояснює сам блогер, причиною такого рішення стали три скарги на ролики каналу, які подав канал "1+1". У скаргах представники каналу заявили, що Geek Journal порушує авторське право їхніх продуктів. Тайлер стверджує, що буде подавати апеляцію та оскаржувати страйки, котрі були закинути попри "fair use""Добропорядне користування" дозволяє використання чужого контенту без отримання дозволу власника авторських прав до того часу, доки воно сприяє "прогресу науки та корисних мистецтв"..

Канал Geek Journal на YouTube буде заблоковано через скарги телеканалу "1+1"

Відомо, що канал буде повністю заблоковано 28 січня – через тиждень з моменту скарги від "1+1". Усі відео, опубліковані на каналі Geek Journal, не можна буде переглянути.

Останнє відео на його каналі, оприлюднене 20 січня, мало назву "Як втратити все за 30 років? Коли 1+1 став г+г? СВ Шоу, Імперія кіно, Шоу довгоносиків, ТСН". Наразі відео недоступне у YouTube. В інших двох відео, на які було подано скаргу, блогер критикує фільм "Чорний ворон" та серіал "Школа" – але ці рецензії були опубліковані ще 2 роки тому.

"Плюсам не сподобалось, коли їм в очі кажуть, те що люди думають давно. Вони образились і тепер швиряють свої страйки, як мавпа кетяхами. Це означає, що наш канал під загрозою свого існування. Нам дуже шкода років нашої праці, тож за можливості завантажте якомога більше тих відео, що лишились. Бо, ви не смійтесь тільки, "удаляют із всєх сєтєй!" – розповів Тайлер Андерсон.

З моменту повідомлення Андерсоном про блокування в українському сегменті Twitter хеш-тег #saveGeekJournal піднявся на перше місце в трендах. Всього під цим хештегом опублікували майже 7 тисяч повідомлень.

Оновлено

22 січня близько 13-ї години "1+1 media" прокоментувала ситуацію на сторінці в Facebook. Зокрема, група "1+1 media" зазначили, що використання їх контенту оглядачами чи блогерами в інтернеті дозволено лише за попередніх домовленостей з правовласниками.

"Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип fair use, на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію", – сказано в заяві.

На захист Geek Journal висловився журналіст і письменник Богдан Логвиненко.

"1+1 робить російські серіали російською мовою в Україні, краде без жодної ліцензії чужий формат і подає скарги на блогерів, які про це розповідають. Зараз крутий україномовний канал Geek Journal, на якому 100 тисяч підписників, може закрити YouTube просто тому, що канал подав скаргу на використання кадрів з їх крадених шоу і російських серіалів. Мені просто цікаво, дорогі співробітники 1+1, вам досі приємно працювати на Коломойського?", – написав він на своїй сторінці Facebook.

Також Geek Journal підтримали автори YouTube-каналу "Твоя підпільна гуманітарка", які записали окреме відео-звернення.

Суспільне Культура звернулась за коментарем до телеканалу "1+1" та блогера Тайлера Андерсона.

Що відомо

  • Geek Journal – перший україномовний канал про кіно, який отримав багатотисячну аудиторію. Наразі на нього підписано понад 100 тисяч користувачів.

Читайте також

“Перші ластівки: Залежні”: огляд серіалу з коментарями креативного продюсера Євгена Туніка

“Секс, Інста і ЗНО”: назад до школи. Огляд серіалу з коментарями шоуранерки Ірини Никончук

Секс, фемінізм та наречені на видання: кому сподобаються “Бріджертони” на Netflix

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше