Україна просить Китай посприяти експорту вакцини від COVID-19 – МЗС

Україна просить Китай посприяти експорту вакцини від COVID-19 – МЗС

Україна просить Китай посприяти експорту вакцини від COVID-19 – МЗС
. АР

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до міністра закордонних справ Китаю з проханням посприяти найшвидшому наданню дозволу на експорт до України китайської вакцини від COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

“Ми розглядаємо питання співробітництва щодо вакцини не просто як міжурядову домовленість, а як взаємодію між народами Китаю та України”, – підкреслив він.

Як повідомили у МЗС, міністр Ван Ї запевнив Кулебу у готовності уряду КНР надалі надавати підтримку Україні у боротьбі з COVID-19, аж допоки пандемія не буде повністю подолана.

Раніше повідомлялось, що перші поставки вакцини виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech в Україну для проведення масової вакцинації очікуються в лютому.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії і ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Наприкінці грудня Китай схвалив свою першу вакцину Sinopharm від коронавірусу власного виробництва. Китайська влада пообіцяла, що зробить її безкоштовною для населення.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що компанію "Лекхім" обрано посередником для закупівлі вакцини від коронавірусу Sinovac на вимогу китайської фармкомпанії-виробника Sinovac Biotech.
  • Світовий банк надасть Україні майже 2,5 мільярда гривень для закупівлі вакцини від COVID-19.
На початок