Україна веде переговори щодо постачання вакцини від COVID-19 зі США — посол

Україна веде переговори щодо постачання вакцини від COVID-19 зі США — посол

Україна веде переговори щодо постачання вакцини від COVID-19 зі США — посол
. Associated Press

Міністерство охорони здоров'я наразі веде переговори з американськими виробниками вакцин щодо отримання доз препаратів від COVID-19 з США. Крім цього, американське агентство з міжнародного розвитку USAID виділило Україні кілька десятків мільйонів доларів на розвиток інфраструктури та на підготовку медичних працівників до проведення кампанії з вакцинації населення.

Як повідомив посол України у США Володимир Єльченко під час пресконференції, посольство України в США ще всередині літа 2020 року почало переговори з компаніями Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson щодо отримання вакцин від COVID-19. Він зазначив, що попередня підготовка цього питання вже було зроблена посольством, і надалі переговори, зокрема щодо вартості вакцин, тривають на рівні Міністерства охорони здоров'я.

Посол додав, що наразі він не може коментувати перебіг переговорів, але запевнив, що "ця робота продовжується на фаховому рівні між представниками МОЗ України і відповідних американських компаній" головним чином через офіси компаній у Європі або представництва в Києві.

Єльченко також зазначив, що USAID виділило близько двох десятків мільйонів доларів на підготовку інфраструктури України.

"Тому що справа не лише в холодильниках до -70 градусів, а в тому, що має бути медсестра, яка підготовлена, банка, шприц та інше. ми бачимо навіть по США, що було розповсюджено 20 мільйонів вакцин, і лише 10 мільйонів фізично вкололи. Тобто навіть інфраструктура в деяких американських штатах виявилась неготовою до такої масової вакцинації", ‒ пояснив посол.

Він наголосив, що Україні потрібно звернути увагу саме на підготовку інфраструктури, оскільки через тиждень чи місяць вона вже почне отримувати вакцину. Посол зазначив, що українцям слід чекати американської вакцини щонайменше за програмою USAID.

"Є і прямі комерційні контакти, можливо вони дозволять які дозволять раніше отримати вакцину, але це вже буде вакцинація за гроші", — наголосив Єльченко.

За словами посла, постачання за програмою USAID розраховані передусім на вакцинацію 100 тис. українських медиків, які залучені до боротьби з коронавірусом. З них – приблизно дві третини, перебувають в зоні ООС. Він наголосив, що Україна очікує на отримання 200 тисяч вакцин — по дві на кожного.

Але для цього, за його словами, потрібно подивитися, якими будуть перші кроки адміністрації Байдена, оскільки до цього існувало розпорядження 45-го президента Дональда Трампа щодо заборони продажу вакцини за кордон, допоки не буде вакциноване все населення США.

"Байден обіцяв переглянути цю позицію. Якщо це відбудеться, то процес буде значно прискорений", — зауважив Єльченко.

Що відомо

  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Група компаній "Лекхім" отримала державне замовлення на закупівлю китайської вакцини CoronaVac без проведення тендерних торгів. У системі публічних закупівель ProZorro запевняють – так і має бути.
На початок