Під час наради з тарифної політики уряд вирішив, що у поточному опалювальному сезоні тарифи на тепло та гарячу воду не зміняться.
"Усі гілки влади об’єдналися, щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів. Ми цінуємо, що це спільне рішення з головами міст містить пункт про непідвищення тарифів на опалення й гарячу воду для українців. Вдячний всім учасникам наради за конструктивну співпрацю. У час коронакризи всім нам важливо підтримати наших громадян", ‒ заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради.
У зустрічі взяли участь члени Асоціації міст, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, виконувач обов'язків енергетики Юрій Вітренко, представник Офісу президента, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та НАК "Нафтогазу", а також народні депутати.
Учасники зустрічі домовилися напрацювати проєкт спільного Меморандуму, який регламентує домовленості:
- тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними;
- проведення спільної роботи над реструктуризацією заборгованості перед НАК "Нафтогаз", що утворилася через різницю між виручкою ТКЕ та тарифною виручкою (так звана «різниця в тарифах»);
- теплокомуненерго матимуть можливість укладати річні договори з НАК «Нафтогаз» за вигідною ціною.
"Нам вдалося досягти розуміння з центральною владою щодо необхідних кроків для недопущення кризи в системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів", — зазначив голова Асоціації міст, мер Києва Віталій Кличко.
Проєкт меморандуму має бути підготовлений до 25 січня.
Що відомо
- НКРЕКП з січня 2021 року підвищила тарифи на послуги 43 газорозподільних компаній в середньому в 1,6 раза.
- Від початку січня в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.
- 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
- Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
- 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
- Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.