На Кіровоградщині зафіксували перший 2021 року випадок ботулізму

На Кіровоградщині зафіксували перший 2021 року випадок ботулізму

На Кіровоградщині зафіксували перший 2021 року випадок ботулізму
unsplash.com

До Новоархангельської центральної районної лікарні госпіталізували 36-річного жителя села Камʼянече з підозрою на ботулізм. Про це розповіла речниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталія Шевченко. Діагноз підтвердили, це перший випадок захворювання у 2021 році.

Хворий у свідомості. Симптоми: порушення зору, закреп, біль у кишківнику, порушення ковтання, сухість в роті та інше. Чекають на результати аналізів, досліджують консервацію, з якою чоловік пов’язує захворювання.

Чоловік розповів, що 12 січня їв домашні мариновані гриби, заготовлені у жовтні 2020 року. 13 січня йому стало погано.

Лікарі планують ввести чоловіку протиботуліністичну сироватку.

Проводять епідеміологічне розслідування, з’ясовують – скільки маринованих грибів залишилось вдома у хворого, їсти їх заборонили.

Що відомо

Ботулізм – харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Збудник ботулізму широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120 градусах через 30 хвилин. Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Його смертельна доза для людини становить 0,3 мікрограмів.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'ясо, риба, гриби та інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Зараженими можуть бути консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком. Ботулізм не можна визначити за кольором або смаком. Мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструють випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах, особливо невипотрошеної риби. Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Читайте також

На початок