Українці святкували Водохреще 19 січня під наглядом кількох тисяч рятувальників та пірнали в ополонку в заздалегідь визначених для цього місцях. Рятувальники повідомили, що у цей день обійшлося без надзвичайних подій.
Як розповіли у пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій, загалом, на водоймах країни було встановлено понад 600 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді. Цього дня на водних об'єктах від ДСНС чергувало понад ві тисячі рятувальників та 375 одиниць техніки.
"Загалом, надзвичайних подій, пов'язаних зі святкуванням в Україні свята Водохреща не сталося", — зазначили рятувальники.
Так, рятувальники зазначили, що зокрема, на водоймах Луганської області чергували 133 рятувальники та 22 одиниці спеціальної техніки. Безпеку під час релігійного свята на Харківщині забезпечували 18 постів (з них 10 у м. Харкові), 11 одиниць рятувальної техніки та 50 осіб особового складу ДСНС.
У місті Київ функціонував 21 рятувальний пост на яких знаходились 80 рятувальників та 10 спеціальних автомобілів. У Київській області на 27 рятувальних постах чергували 136 рятувальників та 23 одиниць техніки, з них від ДСНС 99 осіб та 18 одиниць техніки.
У Запорізькій області Водохреще забезпечували від органів місцевої влади та підрозділів Служби порятунку 128 осіб особового складу, з них — 104 рятувальники, 25 одиниць техніки та 9 плавзасобів підрозділів ДСНС області, 8 плавзасобів комунальних водолазних служб Запоріжжя і Бердянську.
Рятувальники зазначили, що напередодні заходів було організовано проведення роз’яснювальної роботи щодо правил поведінки на кризі та надання допомоги постраждалим, а з підпорядкованим особовим складом підрозділів було проведено додаткові заняття, інструктажі щодо дотримання правил безпеки на воді та порядку дій рятувальників у разі виникнення небезпечних подій у місцях проведення вищезазначених заходів.
Що відомо
- 19 січня в Україні відзначається Хрещення Господнє — третє й завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке ще називають Йордан, або Водохреща.
- У пресслужбі ПЦУ не забороняють пірнати у крижану воду під час святкування Водохреща, однак наголошують, що пірнання не є українською традицією, а також не є церковним обрядом, який "змиває" гріхи.
- Традиційно цього дня люди вирушать до водойм, щоб зануритись у крижану воду. Для того, аби уникнути при цьому надзвичайних подій, у кожному регіоні були визначені офіційні місця, де можна було скупатися під наглядом рятувальників, водолазів ДСНС та медиків.