Вимкнена камера під час онлайн-зустрічей зменшує викиди вуглекислого газу — вчені

Вимкнена камера під час онлайн-зустрічей зменшує викиди вуглекислого газу — вчені

Вимкнена камера під час онлайн-зустрічей зменшує викиди вуглекислого газу — вчені
АР

Часте використання онлайн-дзвінків та стрімінгових сервісів під час пандемії коронавірусу збільшило викиди вуглекислого газу. Однак обсяг викидів можна зменшити на 96%, якщо вимкнути камеру.

Про це йдеться у дослідженні вчених Університету Пердью, Єльського університету та Массачусетського технологічного інституту, передає Science Daily.

"Банківські системи кажуть вам про позитивний вплив відмови від паперу на навколишнє середовище, але ніхто не говорить про перевагу вимкнення камери або зниження якості потокового передавання даних. Отже, без вашої згоди ці платформи збільшують ваш екологічний слід", - сказав розповів керівник дослідження Каве Мадані з Єльського центру Макміллана.

За даними дослідників, лише за одну годину відеоконференцій або перегляду відео на стрімінгових сервісах виділяється 150-1000 грамів вуглекислого газу, потребує 2-12 літрів води та земельну ділянку розміром з iPad Mini. Для порівняння, галон бензину (3,7 літра), який спалюється в машині, виділяє близько 8 887 грамів. Натомість вимкнена камера дозволить знизити обсяг викидів на 96%. Ще на 86% можна зменшити викиди, якщо не дивитися фільми на стрімінгових сервісах у найкращій якості.

Це пов'язано з тим, що для обробки даних використовується багато електроенергії, а будь-яке виробництво електроенергії має призводить до викидів вуглекислого газу, а також потребує водних та земельних ресурсів. Якщо ж зменшити навантаження на мережу, то і шкода для екології буде меншою.

Що відомо

  • Американське космічне агентство NASA заявило, що 2020 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, з невеликим відривом обійшовши 2016 рік.
  • В ООН заявили, що від дефіциту прісної води в усьому світі вже страждають понад 3 млрд людей, та ситуація може погіршитись через недостатню боротьбу з кліматичною кризою та невдале керування сільським господарством.
  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.
На початок