ФБР перевіряє військових на схильність до підтримки бунтів проти Байдена

ФБР перевіряє військових на схильність до підтримки бунтів проти Байдена

ФБР перевіряє військових на схильність до підтримки бунтів проти Байдена
AP

ФБР перевіряє кожного з 25 тисяч військовослужбовців Національної гвардії, які прибули до Вашингтона для забезпечення порядку під час інавгурації обраного президента США Джозефа Байдена, у зв'язку з побоюваннями, що серед військових можуть бути прихильники бунтів на підтримку Дональда Трампа, який програв президентські вибори.

Про це пише AP.

Близько 25 тисяч військовослужбовців Національної гвардії направлено ​​до Вашингтона з усієї країни, що у два з половиною рази більше, ніж на попередніх інавгураціях. І хоча військові завжди перевіряють військовослужбовців на наявність екстремістських зв'язків, перевірка ФБР стала додатковим заходом.

Міністерство оборони США побоюється, що деякі з тих людей, яким доручено захищати місто впродовж наступних кількох днів, можуть становити загрозу для нового президента та інших присутніх VIP-персон.

Однак, як повідомляють посадовці, поки перевірка не виявила жодних загроз.

"Ми наразі в процесі й по кілька разів перевіряємо кожного з тих, хто бере участь в операції", ‒ сказав секретар міноборони Раян Маккарті.

Він додав, що співробітники Нацгвардії також проходять інструктаж з виявлення потенційних внутрішніх загроз.

Після атак 11 вересня 2001 року перевірка внутрішніх загроз стала обов'язковою та проводиться регулярно. Однак, хоч раніше вважалося, що загрозу становлять ісламістські угруповання, цього разу перевіряють зв'язки військових із ультраправими бойовиками, прихильниками ідей переваги білої раси та іншими радикальними групами.

Дивіться церемонію інавгурації новообраного президента США Джо Байдена наживо на телеканалі UA: ПЕРШИЙ 20 січня о 18:15. У студії Суспільного запрошені експерти коментуватимуть церемонію інавгурації, обговорюватимуть виборчу систему в США, а також, чого очікувати Україні від нової президентської адміністрації та якими можуть бути стосунки офіційних Києва і Вашингтона після вступу Байдена на посаду президента США.

Що відомо

  • Президент США Дональд Трамп схвалив запровадження надзвичайного стану у Вашингтоні у зв'язку з інавгурацією переможця президентських виборів Джозефа Байдена.
  • 6 січня близько 22:00 за київським часом у США протестувальники розпочали штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату. На засіданні мали затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників із поліцією.
  • Президент США Дональд Трамп відправив до Конгресу Національну гвардію. Правоохоронці витіснили демонстрантів з будівлі Капітолію. Також Дональд Трамп і Джозеф Байден звернулися до американців та закликали зупинити протести.
  • Протестувальниця, яка отримала поранення у груди під час штурму будівлі Конгресу, померла в лікарні. Усього під час сутичок загинуло п'ять людей, серед яких офіцер поліції.
  • Конгрес остаточно затвердив Байдена президентом США після підрахунку голосів Колегії виборників.
  • ФБР попередило про небезпеку збройних виступів у столицях штатів і Вашингтоні.
  • Трамп оголосив спроби оголосити йому імпічмент "найбільшим полювання на відьом в історії політики".
  • Пентагон розпорядився перевести додатково 25 тисяч військовослужбовців до Вашингтона, які мають охороняти громадський порядок під час інавгурації обраного президента Джозефа Байдена.
  • 7 січня Конгрес США остаточно затвердив Джозефа Байдена президентом країни після підрахунку голосів Колегії виборників. Його інавгурація відбудеться 20 січня.
На початок