Бригади швидкої меддопомоги виїжджають на виклики за новими правилами. Що потрібно знати миколаївцям

Бригади швидкої меддопомоги виїжджають на виклики за новими правилами. Що потрібно знати миколаївцям

Бригади швидкої меддопомоги виїжджають на виклики за новими правилами. Що потрібно знати миколаївцям Суспільне Миколаїв

Критичні, екстрені, непрофільні та не екстрені – тепер такими є категорії викликів швидкої. Із першого січня автомобілі швидкої медичної допомоги виїжджають на виклики за новими правилами.

Фельдшерка виїзної бригади Тетяна Загул працює в зміні ще з одним фельдшером та водієм. Говорить, що для надання медичної допомоги людям в автомобілі швидкої є все необхідне.

"Є засоби індивідуального захисту: маски, респіратори, рукавички. Є необхідні медикаменти для надання допомоги: при коронавірусній інфекції для зняття гіпертермічного синдрому, щоб збити температуру, і системи для капання є, і дитячі є рідкі медикаменти, парацетамол рідкий, є кисень, маски кисневі", – розповіла Тетяна Загул.

Бригади швидкої меддопомоги виїжджають на виклики за новими правилами. Що потрібно знати миколаївцямСуспільне Миколаїв

Із 1 січня Тетяна Загул та її колеги працюють за новими правилами, тепер швидка приїжджає тільки до хворих, які підпадають під критичні та екстрені випадки.

Не екстрений виклик, якщо температура. Але якщо температура супроводжується порушенням дихання, то виклик буде відноситися до екстрених.

Кровотеча, порушення дихання, порушення свідомості – це буде відноситися або до критичних, або до екстрених, в залежності від стану пацієнта.

Бригади швидкої меддопомоги виїжджають на виклики за новими правилами. Що потрібно знати миколаївцямСуспільне Миколаїв

"Якщо це травма, різні види травм – це буде критичний або екстрений виклик. Непрофільні, не екстрені, які можна відтермінувати, які на певний час не потребують необхідної допомоги – це хронічний хворий, у якого піднявся тиск. Ці хворі хронічні мають заключати декларації з сімейним лікарем і їх повинен спостерігати сімейний лікар", – розповіла заступниця головного лікаря з оперативної та медичної роботи КНП "Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Ірина Донець.

Спілкуються з людьми та визначають категорію випадку в диспетчерській. У кожного диспетчера є опитувальник.

Бригади швидкої меддопомоги виїжджають на виклики за новими правилами. Що потрібно знати миколаївцямСуспільне Миколаїв

"Диспетчер розпитує, щоб визначити: скарги становлять загрозу життю чи ні. Якщо становлять загрозу життю, записується виклик. Якщо не становлять, тоді надається допомога лікарем-консультантом, з яким з’єднує диспетчер. Або дається порада звернутися до сімейного лікаря", – каже завідувачка центральної оперативної диспетчерської "Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги імедицини катастроф" Людмила Здобнікова.

При температурі, яка не супроводжується іншими скаргами та тримається кілька днів, болях у попереку, кінцівках тощо швидка до пацієнтів не приїжджає, хворих просять звернутися до сімейного лікаря. Швидка їде, якщо це порушення дихання, коли з’являються раптові болі у грудній клітині.

Диспетчери по прийому і передачі викликів працюють у програмі "Централь 103". Телефонуючи, хворі зв’язуються з диспетчерами з прийому.

Читайте також: "Миколаївська область посідає перше місце в Україні по захворюваності на COVID-19"

Опитуючи хворого, диспетчер вносить симптоми до програми та вже видає, яким є виклик: критичним, екстреним чи непрофільним та не екстреним.

Якщо випадок підпадає під категорії критичного або екстреного, то викликають автомобіль швидкої за відповідною адресою.

За день до диспетчерської надходить близько півтори тисячі дзвінків, виїжджає швидка приблизно до 400 пацієнтів.

Що відомо

  • Постанова Кабінету Міністрів України про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події набрала чинності від 16 грудня 2020 року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди