Куратори підрахували шкоду, завдану творам мистецтва під час нападу на Капітолій

Куратори підрахували шкоду, завдану творам мистецтва під час нападу на Капітолій

Куратори підрахували шкоду, завдану творам мистецтва під час нападу на Капітолій

6 січня 2021 року прихильники чинного президента США Дональда Трампа прорвалися до будівлі Капітолію, у якому відбувалося засідання Конгресу. У приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією, в яких загинули чотири людини — двоє жінок і двоє чоловіків.

Коли штурм Конгресу закінчився, мистецтвознавці почали підраховувати шкоду, яку мітінгувальники нанесли творам мистецтва, які знаходяться в Капітолії – повідомляє The New York Times.

За повідомленням кураторів, більшості історичних картин та скульптур вдалося уникнути значної шкоди, проте декілька творів все ж таки було пошкоджено, а деякі навіть розграбовано.

Серед зіпсованих творів: мармуровий бюст XIX століття Захарі Тейлора, дванадцятого президента США — скульптура була забризкана речовиною, яка виявилася кров’ю. Знайдена, біля бюста фоторамка свідчить про те, що зображення, яке колись містилося всередині, було викрадено.

Куратори підрахували шкоду нанесену творам мистецтва під час нападу на Капітолій

Крім того, на відео, розміщеному в соціальних мережах, видно, як один чоловік кладе у свій рюкзак фотографію Далай-лами у рамці, а інший розриває сувій із китайськими символами.

Особливо вразливими були названі тридцять п'ять скульптур відомих постатей США, серед яких Джефферсон Девіс і Томас Едісон, які розташовані у Національному залі скульптур на південь від Ротонди. Хоча їм, здавалося, вдалося уникнути тривалої шкоди, у мережі з'явилися фотографії бронзової скульптури президента-республіканця Джеральда Форда середини 1970-х років в червоній бейсболці MAGA (Make America Great Again) і з прапором Трампа.

Куратори підрахували шкоду нанесену творам мистецтва під час нападу на Капітолій

Музеї Америки, серед яких Національний музей громадянських прав у Мемфісі, Бруклінський музей, Музей єврейської спадщини в Нью-Йорку, Смітсонівський музей американського мистецтва та Фундація Форда, приєдналися до широкомасштабних публічних засуджень нападу прихильників Трампа на Капітолій США.

"Як історик я завжди вірила у силу мирного протесту. Ці демонстрації дають нам уявлення про крихкість нашої демократії та про те, чому робота, яку ми робимо, і історії, які ми розповідаємо, так важливі", — заявив секретар Смітсонівського музею американського мистецтва Лонні Банч.

Що відомо

  • 6 січня 2021 року прихильники чинного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа прорвалися до будівлі Капітолію, у якому відбувалося засідання Конгресу.
  • Під час сутички протестувальників і поліції у Вашингтоні щонайменше одну протестувальницю було поранено

Читайте також

Четверо загиблих, десятки затриманих і комендантська година. Як проходив штурм Конгресу у США

Україна — це культура. Чому не можна нищити те, що формувалося століттями

Виставки руками та очима художників: експозиції, що увійшли в історію мистецтва

На початок