35 шкіл Кіровоградської області долучились до державного безкоштовного сервісу електронних журналів і щоденників, який розробило Міністерства освіти і науки України. Про це розповів заступник директора обласного департаменту освіти Володимир Таборанський. Суспільне побувало у кропивницькому ”Науковому ліцеї”, де тестують сервіс від МОН.
Восени 2020 року електронні журнали тестували у сьомих класах ліцею. З 11 січня 2021 року їх запровадили в усіх класах. Вчителі створили понад сім сотень електронних журналів. Роблять це для кожного предмету окремо.
Сервіс від Міністерства освіти і науки обрали за кількома критеріями – розповіла директорка ліцею Наталія Чередніченко: ”Перше – інтуїтивність і доступність в роботі, друге – безкоштовне використання, третє – можливість удосконалення і доопрацювання, легкість в роботі і стійкість цієї платформи до великої кількості користувачів”.

Вчитель фізики Іван Лаврусенко показав, як виглядає електронний журнал. З його слів, електронний журнал для вчителя виглядає так само, як паперовий: ”Ліворуч – список учнів, вгорі – дати. Варіанти оцінок: від 1 до 12, не атестований, зараховано, звільнений”.
Теми та домашні завдання в електронному журналі розміщені під списком учнів. Для кожного класу і групи (іноземні мови – ред.) є окремий журнал з кожного предмету. Їх створюють вчителі зі своїх електронних профілів і можуть редагувати тільки створені ними записи – розповів Іван Лаврусенко.
Виставлені вчителем в електронному журналі оцінки і домашні завдання батьки і учні бачать в електронному щоденнику. Мама семикласника Анна Шаповалова розповіля, що електронний щоденник зручний у користуванні. Користувацькі паролі отримала від класного керівника.
За словами мами третьокласниці Тамари Васильєвої, електронний щоденник допомагає батькам контролювати успішність дитини.
Систему ”Е-журнал” в ліцеї тестуватимуть до кінця навчального року.
Що відомо
- МОН почало підключати школи до е-журналів та е-щоденників. Як це сприймають батьки та вчителі.
- У школах Кіровоградської області електронні журнали запроваджуються добровільно. Зараз проєкт функціонує в режимі дослідної експлуатації, його постійно удосконалюють – розповів заступник директора обласного департаменту освіти Володимир Таборанський: ”Інститут освітньої аналітики додає нові сторінки, нову інформацію. Проєкт створили як базовий, його продовжують наповнювати новим функціоналом. Загальнообов’язкового підходу немає, кожна школа визначається і бере участь добровільно”.
- На Кіровоградщині половина шкіл перейде на дистанційне навчання.
Читайте також
- ”Підібрана книжка”. Кропивничани збирають книги, щоб відкрити бібліотеку.
- В Олександрії закривають бібліотеку з фондом у 40 тисяч книжок.