Президент Володимир Зеленський повідомив, що днями у Курській області українські війська у ході наступу просунулися на 2,5 кілометра.
Про це Зеленський розповів в інтерв’ю для Reuters у п’ятницю, 7 лютого.
Президент повідомив, що у ніч з 6 на 7 лютого російська армія намагалася наступати.
“Що стосується вчорашнього і позавчорашнього днів (5-6 лютого — ред.). Наші хлопці просунулися на 2,5 кілометра... Ми розуміли, що вони будуть нас бити, і за два дні до цього вдарили і просунулись на 2,5 кілометра. Главком Сирський зранку, о 7 ранку, мені сказав, що сьогодні рускіє втратили на Курську 230 людей", — сказав Зеленський 7 лютого.
Він пояснив, що йдеться про вбитих і, імовірно, важко поранених.
За словами Зеленського, наступ РФ у ніч проти 7 лютого включав у себе також північно-корейських військових, яких до того не використовували в операціях на фронті.
“До цього весь цей час, довгий час після того, як була розбита їх бригада, 4 тисячі людей, весь цей час вони не використовували північно-корейців, вони очікували. Але у цю ніч вони їх використали, і я вам сказав результат”, — розповів Зеленський.
На уточнююче запитання журналіста Reuters президент сказав, що на два з половиною кілометра вдалося просунутися за один день, 6 лютого. Він розповів, що перед тим, яке пройти 2,5 км, українські військові вразили російський пункт управління.
“Це була дуже сильна операція. Перед тим, як 2,5 кілометра пройти, наші вразили їх в пункт управління Курщини, і там загинула велика кількість офіцерів. Мені сказали, що, напевно, 20 загиблих офіцерів. Серед них старші офіцери – північно-корейські і росіяни”, — розповів президент.
Серед здобутків Курської операції Зеленський назвав зрив планів Кремля захопити Харків та Суми та відтягнення великої кількості російських військ зі сходу та півдня України, зокрема, із Запорізького напрямку, а також суттєве поповнення обмінного фонду.
"Обмінний фонд. Він був більше 700 людей, яких ми взяли у полон на Курщині", — сказав Зеленський.
6 лютого виповнилося пів року від початку Курської операції. За словами Зеленського, вона стане важливою частиною переговорного процесу
Що відомо про бої у Курській області РФ
6 серпня 2024 року у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".
14 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія почала використовувати військових із Північної Кореї у штурмових операціях у Курській області, і серед них вже є втрати.