100 населених пунктів і майже 600 полонених — Сирський розповів про операцію в Курській області

100 населених пунктів і майже 600 полонених — Сирський розповів про операцію в Курській області

Важливо
ЗСУ контролюють 100 населених пунктів у Курській області — Сирський
Українські військовослужбовці їдуть на танку поблизу російсько-українського кордону в Сумській області, 15 серпня 2024. AP/Evgeniy Maloletka

Збройні сили України просуваються в Курській області й узяли під контроль 100 населених пунктів регіону — це 1294 км квадратних території. У полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовці Збройних сил РФ.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський онлайн на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня.

"Станом на сьогодні ми продовжуємо просуватися вперед, завдавати російським військам відчутних втрат в живій силі і техніці. На сьогодні ми взяли під контроль 1294 км квадратних території. 100 населених пунктів, які розміщені на цій території", — зазначив головком.

Він додав, що завдяки успішним діям ЗСУ поповнюється обмінний фонд із Росією

"На сьогодні на цьому напрямку у полон взято 594 військовослужбовці ЗС РФ", — заявив генерал.

Сирський однак зауважив, що Росія не перекидає війська з Покровського напрямку через Курську операцію, а навпаки нарощує там свої формування. В Курську область РФ передислокувала близько 30 тисяч військових резерву та з інших напрямків.

"Наше завдання було відволікти основні сили з Покровського напрямку, звичайно ворог це розуміє, тому він продовжує тримати основні зусилля на Покровському напрямку. Там сконцентрована найбільш боєздатна його частин", — підкреслив командувач.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок