2020 став найспекотнішим роком в історії спостережень

2020 став найспекотнішим роком в історії спостережень

2020 став найспекотнішим роком в історії спостережень
.

2020 рік обійшов 2016-й в рейтингу найспекотніших років в історії за даними Служби моніторингу клімату Європейського союзу.

Про це повідомляє пресцентр Служби моніторингу клімату Європейського союзу.

За даними служби, починаючи з 2015 року всі шість років поспіль є найтеплішими в історії спостережень. Крім того, останні 20 років також демонстрували стійку тенденцію зростання середньорічної температури.

2020 став найспекотнішим роком в історії спостережень
Інфографіка від Copernicus. climate.copernicus.eu

У Службі моніторингу клімату наголосили, що зростання температури в 2020 є особливо тривожним враховуючи те, що рекорд був досягнутий без впливу Ель-Ніньо – коливання температури поверхні Тихого океану, яке в значній мірі впливає на світовий клімат, і цього року було нижчим, ніж у минулі періоди.

Крім того, європейські кліматологи відзначили руйнівний вплив лісових пожеж, зокрема в Західному Сибіру, які спричинили руйнівний вплив на екологію планети.

"Лісові пожежі в Сибіру, що почалися в травні та тривали до осені, виділили рекордну кількість вуглекислого газу в атмосферу Землі – 244 мільйонів тонн, що на третину більше, ніж рекорд 2019 року", – розповіли кліматологи.

Що відомо

  • Від дефіциту прісної води в усьому світі вже страждають понад 3 млрд людей, та ситуація може погіршитись через недостатню боротьбу з кліматичною кризою та невдале керування сільським господарством.
  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.
На початок