У США авіадиспетчери отримали погрозу про те, що в Капітолій вріжеться літак

У США авіадиспетчери отримали погрозу про те, що в Капітолій вріжеться літак

У США авіадиспетчери отримали погрозу про те, що в Капітолій вріжеться літак
LA Times

Кілька авіадиспетчерів у Нью-Йорку отримали анонімну погрозу про те, що 6 січня в будівлю Капітолію вріжеться літак.

Як повідомляє CBS News, автори погрози заявили, що такі дії стануть помстою за смерть іранського генерала Касема Сулеймані, вбитого 3 січня 2020 року в результаті авіаудару авіації США.

"У середу ми спрямуємо літак у Капітолій. Це – помста за Сулеймані", – йдеться в аудіозаписі, який змогли отримати журналісти.

Видання зазначає, що ця погроза пролунала у річницю смерті іранського генерала. Хто відправив її, з’ясувати поки що не вдалось. За даними видання, уряд не вважає, що погроза становить реальну небезпеку, проте розслідує її як порушення використання авіачастот.

Джерела повідомили CBS, що Пентагон та інші урядові агентства отримали повідомлення про оцифрований запис голосу 5 січня. При цьому джерела вважають, що погроза про атаку на Капітолій була пов’язана із підрахунком Конгресом результатів голосування Колегії виборників на виборах президента США

Експерти зазначили, що це повідомлення викликає занепокоєння, оскільки може вплинути на здійснення авіарейсів. Зокрема, за даними видання, 5 січня авіадиспетчери отримали повідомлення із нагадуванням про те, що слід негайно повідомляти про будь-яку загрозу чи відхилення літака від запланованої траєкторії польоту.

Що відомо

  • Генерал Корпусу вартових ісламської революції Ірану Касем Сулеймані був убитий внаслідок атаки американського дрона 3 січня 2020 року в міжнародному аеропорту Багдада.
  • Атака на Сулеймані стала американською відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
  • Наказ про ліквідацію Сулеймані віддав особисто Дональд Трамп. За твердженням американських ЗМІ, президент обрав найрадикальніший крок з усіх, які йому пропонувала розвідка.
  • Через атаку на Сулеймані Іран оголосив Армію США та всіх причетних до інциденту американських посадовців терористами.
  • Іран звернувся до Інтерполу з вимогою арештувати президента США Дональда Трампа та ще 47 американців через убивство Сулеймані.

На початок