Іран вимагає від Інтерполу арештувати Трампа. Ірак видав ордер

Іран вимагає від Інтерполу арештувати Трампа. Ірак видав ордер

Оновлено
Іран вимагає від Інтерполу арештувати Трампа. Ірак видав ордер
АР

Іран звернувся до Інтерполу з вимогою арештувати президента США Дональда Трампа та ще 47 американців через вбивство генерала Сулеймані. Іракський суд видав ордер на арешт чинного американського президента.

Як повідомляє Al Jazeera, міністр закордонних справ Ірану Голамхоссейн Ісмаїлі 6 січня дав пресконференцію, на якій повідомив, що Іран направив до Інтерполу вимогу арештувати президента США Дональда Трампа та 47 американських посадовців через причетність до ліквідації генерала Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Касема Сулеймані на початку 2020 року.

"Ісламська республіка дуже серйозно налаштована відшукати та покарати усіх причетних до вбивства генерала Сулеймані", – заявив міністр.

Того ж дня суддя слідчого суду Багдада видав ордер на арешт Дональда Трампа у зв’язку із загибеллю Сулеймані та лідера іранських Сил народної мобілізації Абу Махді аль-Мухандіса, повідомляє Associated Press. Ордер був виданий за звинуваченням в умисному вбивстві, санкція за яке передбачає смертну кару в разі засудження. Попри те, що вирок навряд буде здійснений, він має символічний зміст в останні дні президентства Трампа, зазначає видання.

Рішення про видачу ордера було ухвалене після того, як суддя записав заяви позивачів з родини аль-Мухандіса, йдеться у заяві іракської Вищої судової ради. При цьому суд зазначив, що розслідування вбивств продовжується.

У червні 2020 року прокуратура Ірану вже зверталася до Інтерполу з офіційним запитом на оголошення в міжнародний розшук Дональда Трампа та декількох американських посадовців. Тоді запит Ірану був відхилений через положення статуту Інтерполу, які забороняють "будь-які втручання чи дії політичного, релігійного, військового чи расистського характеру".

Втім, в Ірані сподіваються, що програш Трампа на президентських виборах та закінчення терміну перебування на посаді відкриє дорогу до притягнення його до відповідальності.

"На щастя, президентство Трампа закінчилося. Але навіть якби його термін не закінчився, було б неприпустимо стверджувати, що хтось не повинен нести відповідальність перед законом через його адміністративне становище", – заявив генпрокурор Ірану Ебрагім Раісі на церемонії вшанування пам'яті генерала Сулеймані в Тегерані.

Що відомо

  • Генерал Корпусу вартових ісламської революції Ірану Касем Сулеймані був убитий внаслідок атаки американського дрона 3 січня 2020 року в міжнародному аеропорту Багдада.
  • Атака на Сулеймані стала американською відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
  • Наказ про ліквідацію Сулеймані віддав особисто Дональд Трамп. За твердженням американських ЗМІ, президент обрав найрадикальніший крок з усіх, які йому пропонувала розвідка.
  • Через атаку на Сулеймані Іран оголосив Армію США та всіх причетних до інциденту американських посадовців терористами.

На початок