Трамп наказав знищити генерала Сулеймані всупереч рекомендаціям розвідки - ЗМІ

Трамп наказав знищити генерала Сулеймані всупереч рекомендаціям розвідки - ЗМІ

Трамп наказав знищити генерала Сулеймані всупереч рекомендаціям розвідки - ЗМІ

Президент США Дональд Трамп, ухвалюючи рішення щодо ліквідації іранського генерала Касема Сулеймані, обрав найрадикальніший крок з усіх, які йому пропонувала розвідка.

За інформацією The New York Times, можливість усунення генерала Сулеймані пропонувалась американськими військовими чиновниками як найрадикальніша відповідь на нещодавний напад в Іраку на американських військових, якому, імовірніше за все, сприяв Іран. За даними журналістів, ніхто не сподівався, що Трамп обере саме цей варіант.

Як повідомляє видання, імовірні напади Ірану на американських військових, що нібито стали підставою для ліквідації Сулеймані, не були неминучі, оскільки верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї ще не схвалив плани Сулеймані щодо будь-яких дій проти США та щонайменше за тиждень до загибелі генерала просив Сулеймані приїхати до Тегерану для подальших консультацій. При цьому отримані 30 грудня розвідкою дані щодо стану на Близькому Сході свідчили про те, що ситуація в регіоні нормальна, а в поїздках Сулеймані в Сирію, Ліван та Ірак немає нічого незвичайного.

Як відомо:

  • 27 грудня в Іраку атакували американську військову базу, унаслідок чого загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень. США заявили про причетність до цієї атаки шиїтського угруповання, яке пов'язують з Іраном.
  • 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США. Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу, деяким з них вдалося зламати ворота та прорватися всередину. Також протестувальники підпалили паркан і кидали каміння у камери відеоспостереження.
  • Напередодні американські військові вбили іранського генерала, командувача підрозділу "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Касема Сулеймані.
  • 3 січня посольство США в Іраку закликало американських громадян негайно залишити цю країну "через напруженість в Іраку та регіоні".
  • Зранку 4 січня ЗМІ повідомили про новий авіаудар у Іраку. Щонайменше 6 людей загинуло. США заперечують причетність до атаки.
  • Того самого дня у Багдаді відбулась церемонія прощання з Сулеймані, під час якої демонстранти, що несли портрети загиблого генерала, прапори Іраку і лояльних генералові іракських ополченців, вигукували антиамериканські гасла. Водночас у місті відбулися акції противників Сулеймані, які підтримують дії США.
  • Трамп попередив, що США завдадуть удари по 52 цілям в Ірані, якщо Тегеран атакує американців у відповідь на вбивство Сулеймані.
На початок