Президент Ірану Хассан Рухані підписав закон про визнання армії США і Пентагону терористичними організаціями у відповідь на вбивство генерала Кассема Сулеймані.
Як повідомляє місцеве видання Tasnim, у понеділок Рухані наказав відповідним органам виконувати закон, який одноголосно прийняв парламент під час відкритого засідання 7 січня.
Раніше Білий дім і Пентагон взяли на себе відповідальність за вбивство генерала Сулеймані 3 січня в Іраку, заявивши, що напад було скоєно за вказівкою президента США Дональда Трампа.
Як відомо:
- 27 грудня в Іраку атакували американську військову базу, унаслідок чого загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень. США заявили про причетність до цієї атаки шиїтського угруповання, яке пов'язують з Іраном.
- 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США. Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу, деяким з них вдалося зламати ворота та прорватися всередину. Також протестувальники підпалили паркан і кидали каміння у камери відеоспостереження.
- Напередодні американські військові вбили іранського генерала, командувача підрозділу "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Касема Сулеймані.
- 3 січня посольство США в Іраку закликало американських громадян негайно залишити цю країну "через напруженість в Іраку та регіоні".
- Зранку 4 січня ЗМІ повідомили про новий авіаудар у Іраку. Щонайменше 6 людей загинуло. США заперечують причетність до атаки.
- Того самого дня у Багдаді відбулась церемонія прощання з Сулеймані, під час якої демонстранти, що несли портрети загиблого генерала, прапори Іраку і лояльних генералові іракських ополченців, вигукували антиамериканські гасла. Водночас у місті відбулися акції противників Сулеймані, які підтримують дії США.
- Трамп попередив, що США завдадуть удари по 52 цілям в Ірані, якщо Тегеран атакує американців у відповідь на вбивство Сулеймані.
- Ухвалюючи рішення щодо ліквідації іранського генерала Касема Сулеймані, Трамп обрав найрадикальніший крок з усіх, які йому пропонувала розвідка.
- Іран оголосив про припинення дотримання обмежень ядерної угоди 2015 року.
- Міністр оборони США Марк Еспер розповів, що не має доказів щодо намірів іранського генерала Касема Сулеймані напасти на американські посольства, але зазначив, що поділяє занепокоєння президента Трампа з цього приводу.
- Червоний прапор помсти підняли на вершину однієї з найбільших і найважливіших мечетей Джамкаран в місті Кум (Іран).