У НАЗК назвали 15 найчастіших помилок при заповненні е-декларації

У НАЗК назвали 15 найчастіших помилок при заповненні е-декларації

У НАЗК назвали 15 найчастіших помилок при заповненні е-декларації
. undefined

Національне агентство з питань запобігання корупції розповіло про найпоширеніші помилки, які допускають декларанти під час заповнення електронних декларацій.

"Через технічні помилки автоматична система логічного арифметичного контролю може визначити вашу декларацію як ризиковану. Тоді НАЗК повинне буде розпочати повну перевірку вашої декларації", — йдеться у повідомленні пресслужби відомства у Facebook.

Так, аби декларанти точно могли уникнути ненавмисних помилок у декларації, які можуть стати причиною притягнення до відповідальності, у НАЗК розповіли про 15 найрозповсюдженіших з них:

 1. Декларант не зазначає права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності.
 2. Декларант зазначив себе джерелом доходу замість органу, установи чи організації, яка виплачувала заробітну плату чи інший дохід. Або зазначив себе джерелом доходу, отриманого під час продажу майна, замість вірного джерела — покупця такого майна.
 3. Декларант не вказує права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї фактично проживає, але не володіє ним на праві власності.
 4. Декларант зазначив державний номерний знак автомобіля замість ідентифікаційного номера (VIN-коду).
 5. Декларант зазначив замість нарахованого доходу (з урахуванням податків і зборів) фактично отриманий (без урахування податків і зборів).
 6. Декларант зазначає права користування приватним будинком і водночас не зазначає про право користування земельною ділянкою під ним.
 7. Декларант округлив відомості про загальну площу об’єкта нерухомості.
 8. Декларант невірно визначає себе як суб’єкта у переліку осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
 9. Декларант датою набуття права на об’єкти нерухомого майна зазначає день укладення правочину, замість дати державної реєстрації такого права.
 10. Декларант вказує корпоративні права і не зазначає відповідної інформації в розділі "Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї".
 11. Декларант зазначає певний об’єкт в одному розділі й не зазначає пов’язаної з ним інформації в іншому.
 12. Декларант вказує кошти, які були позичені декларантом третій особі в розділі "Фінансові зобов’язання" (що є неправильним), замість вірного розділу "Грошові активи".
 13. Декларант зазначає відомості щодо загальної вартості цінних паперів, замість номінальної.
 14. Декларант не зазначає відомості про транспортні засоби, які "відчужені" на підставі довіреності, однак фактично лишились зареєстрованими за декларантом та/або членом сім’ї.
 15. Декларант вносить відомості про наявний грошовий актив у вигляді готівкових коштів, але не зазначає відомості про інші безготівкові активи, оскільки їх розмір не перевищує 50 прожиткових мінімумів (хоча розмір активів рахується сукупно).

З тим, як виправити кожну з цих помилок, декларанти можуть ознайомитися на сайті НАЗК.

Читайте також: Антикорупційний локдаун і втрачені мільярди. Як конституційна криза вплинула на Україну

Що відомо

 • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
 • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації. Найсуворішими мірами покарання у ньому визначено обмеження волі та громадські роботи.
 • 24 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає відновлення відповідальності за недостовірне декларування, раніше скасованої рішенням Конституційного суду.
 • 25 грудня Зеленський підписав закон, який має забезпечити відновлення повноцінної роботи Національного агентства із запобігання корупції.
 • Національне агентство з питань запобігання корупції модернізувало Єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і відкрило до нього доступ для всіх користувачів.
На початок