У львівському храмі Івана Хрестителя відновили втрачені вітражі

У львівському храмі Івана Хрестителя відновили втрачені вітражі

У львівському храмі Івана Хрестителя відновили втрачені вітражі Суспільне

У храмі Івана Хрестителя, що на площі Старий Ринок, відновили вітражі. Гроші на реставрацію дали меценати. Церкву збудували у період XIII-XIV століття, довгий час вікна були замуровані, розмурували їх у 1980-х роках під час реставрації.

У львівському храмі відновили втрачені вітражіСуспільне

У львівському храмі відновили втрачені вітражі

"Вони були достатньо стандартні, треба було створити мистецький твір, щоб він все-таки відповідав духу церкви і щоб річ була церковною. Ми тут і хрести використали, і підкреслили великий хрест", — розповів художник Андрій Курило.

Оскільки оригінальних ескізів не було, художники намагались відтворити візерунки, які характерні для будівель цієї епохи. Реставратори використовували давню технологію — лите скло. Кожне скельце створене вручну львівськими майстрами.

У львівському храмі відновили втрачені вітражіСуспільне

У львівському храмі відновили втрачені вітражі

У 2019-му в храмі зробили внутрішню гідроізоляцію приміщень і у майбутньому там планують облаштувати скляну підлогу, щоб туристи могли бачити вхід у крипту.

Що відомо

  • Храм Івана Хрестителя — одна з найдавніших культових споруд Львова, знаходиться на площі Старий Ринок, по вул. Ужгородській, 1. Разом із храмом Святого Миколая, також побудованому неподалік підніжжя Княжої гори, традиційно вважається чи не найпершою церквою Львова за часів, коли власно міста ще не існувало.

Читайте також

Для 16 пам'яток на Львівщині розроблять проєкти реставрації

У Львові відкрили фестиваль льодових скульптур

У Львові відреставрували скульптури стародавнього костелу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше