Шотландія посилює карантин до кінця січня через новий штам коронавірусу

Шотландія посилює карантин до кінця січня через новий штам коронавірусу

Шотландія посилює карантин до кінця січня через новий штам коронавірусу
. ASSOCIATED PRESS

Шотландія посилює карантин з 5 січня до кінця січня через поширення нового штаму коронавірусу. Шотландці мають залишатися вдома, а школи будуть зачинені до лютого пише BBC.

Наразі уряд Великої Британії розглядає посилення карантинних обмежень на території всієї країни через поширення коронавірусу.

Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен заявила, що нові обмеження будуть введені опівночі 5 січня аби стримати новий штам вірусу. За новими обмеженнями шотландці мають перейти на дистанційну роботу, якщо це можливо.

Людям буде дозволено зустрічатися на вулиці лише з однією людиною з іншого домогосподарства. Церкви мають бути зачиненими, групові заняття також заборонені. Школи у Шотландії до лютого будуть навчати дітей дистанційно через Інтернет.

Ці правила діятимуть на материковій частині Шотландії принаймні до кінця січня та будуть переглядатись. Острівні райони поки залишатимуться на "третьому рівні".

Як повідомила Стерджен, тенденція різкого зростання інфекцій загрожує посилити тиск на служби Національної служби здоров'я Великої Британії. За її словами, лікарні можуть вийти з ладу протягом наступних трьох-чотирьох тижнів.

За даними уряду Шотландії, з початку пандемії в Шотландії було зареєстровано 136 498 підтверджених випадків COVID-19, і 4578 людей померли. Станом на 4 січня було зареєстровано ще 1905 нових випадків COVID-19.

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Через це уряд країни вирішила з 20 грудня посилити карантинні обмеження у Лондоні та на південному сході Англії.
  • Згодом понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 3 січня заявив, що незабаром в країні можуть впровадити більш жорсткі карантинні обмеження в рамках боротьби з поширенням COVID-19.
  • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19 вакциною від компанії Pfizer/BioNTech. Першою її отримала 90-річна жінка. Також Велика Британія першими у світі розпочали масову вакцинацію населення від COVID-19 препаратом, розробленим спільно компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом.
На початок