В Івано-Франківську триває реставрація кам’яниці, що на вулиці Леся Курбаса, 8. Перед різдвяними святами тут закінчили реставрувати фасад. Зараз відновлюють елементи всередині будинку, пише Суспільне Карпати.
Будинок зведений у 1912-му році у сецесійному стилі. Сходи всередині будинку витесані з каменю, на підлозі ‒ оригінальна плитка.
Фасад кам’яниці за кошти власника першого поверху, підприємця Ростислава Кукурудза, почали ремонтувати в жовтні минулого року. Вікна на другому поверсі відтворили за зразком оригіналу, на третьому залишився металопластик.

У франківській кам’яниці на вулиці Курбаса відновлюють 100-річні гіпсові елементи
За словами Ростислава Кукурудза, почали реставрувати кам’яницю із вхідних дверей, які привели до ладу два роки тому. У планах ‒ реставрація бічної частини будинку.
"Там торцева сторона, стіна, яку треба відновити, і ми над цим працюємо. Це вже буде, я сподіваюся, наш спільний проєкт з міською владою. А є ще внутрішні деякі цікавинки, які нам вдалося знайти, відновити. Наприклад, стару гіпсову ліпнину. Ми вже її реставрували і найближчими днями будемо повертати на місце, де вона була 100 років тому", ‒ каже Ростислав Кукурудз.
Це не єдина відновлена пам’ятка архітектури на вулиці Леся Курбаса. В 2018 році за гроші з міського бюджету відреставрували фасад будинку навпроти.

У франківській кам’яниці на вулиці Курбаса відновлюють 100-річні гіпсові елементи
Франківець Нікіта Ковальчук розповідає, що часто проходить цією вулицею: "На цій вулиці мені якраз подобається те, що вони недавно привели до ладу цей будинок. Цей зробили, а по цій стороні якось сумно виглядає, особливо там, де нема балкона".
В Івано-Франківську за даними Державного реєстру налічується близько 600 пам’яток архітектури.

У франківській кам’яниці на вулиці Курбаса відновлюють 100-річні гіпсові елементи
За словами архітектора Ігоря Панчишина, в місті частково роблять ремонти та реставрації фасадів будинків, але не проводять послідовної реставрації кам’яниць. Чоловік каже, що чотири роки тому в місті було 18 пам’яток в аварійному стані. Зараз частини цих будинків уже не існує.

У франківській кам’яниці на вулиці Курбаса відновлюють 100-річні гіпсові елементи
"Це фасадні реставрації. Тобто, від випадку до випадку. Проблемні будинки, з яких фактично шось падає вже на голову, доводиться так чи інакше приводити до порядку. Послідовної реставрації, планової чи програмної, немає. Там є стаття в бюджеті, але це ‒ як правило остаточного принципу", ‒ каже Ігор Панчишин.
Читайте також
- У Франківську житлові пам'ятки архітектури можна буде реставрувати за кошти "Бюджету участі"
- У Франківську відновлять палацовий комплекс XVII століття
- Вперше в історії. У Франківську суд виключив будівлю з реєстру пам’яток архітектури
- Відновити і не нашкодити: прикарпатський реставратор розповів, як зберегти старовинні фасади