Суд закрив справу щодо пам'ятки архітектури на Шевченка у Франківську: адвокат власника споруди відкликав позов

Суд закрив справу щодо пам'ятки архітектури на Шевченка у Франківську: адвокат власника споруди відкликав позов

Будинок на Шевченка, 12, Івано-Франківськ
Будинок на Шевченка, 12 у Франківську. Суспільне Івано-Франківськ

Справу щодо будинку на вулиці Шевченка, 12 в Івано-Франківську розглянули 18 квітня в окружному адміністративному суді. Адвокат власника споруди Володимира Балагури відкликав позов, повідомила із зали суду кореспондентка Суспільного.

Адвокат позивача Євген Мануляк на судове засідання не прийшов. Заяву про відмову від позову він подав 18 квітня.

Відповідачі — представники департаменту архітектури та містобудування Івано-Франківської міської ради Наталія Шешурак та Володимир Ідак, а також третя сторона — управління культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації — не заперечували проти цього.

"Вважаємо ухвалення рішення позивача відмовитися від позову, на нашу думку, є законним", — сказала Наталія Шешурак.

Після перерви суддя Юрій Бобров зачитав вирок суду.

"Суд дійшов до висновку, що заява позивача про відмову від позову не суперечить закону, не порушує чиїх-небудь прав, свобод та інтересів. Відтак суд приймає відмову від адміністративного позову, наслідком чого є закриття провадження у справі", — говорить Юрій Бобров.

Суддя додав, що учасники судового процесу можуть оскаржити ухвалу суду в апеляційному порядку.

"Відповідно до статті 189 КАСУ повторне звернення з цією самою заявою до суду забороняється. Це — остаточне судове рішення. Якщо воно не буде оскаржене протягом 15 днів учасниками справи, воно набере законної сили", — сказав Юрій Бобров.

Що відомо про будинок на вулиці Шевченка, 12

Власник будинку на вулиці Шевченка, 12 Володимир Балагура подав позов до суду. Він хотів довести, що будинок не входить до переліку пам'яток архітектури місцевого значення, а також поставити під сумнів наказ про його внесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, яке підписав 15 березня 2024 року Мінкульт.

Будинок на Шевченка, 12 звели після Мармулядової пожежі приблизно у 1870-1890 роках, коли відбудовували вулицю Шевченка, яка тоді називалася Липова, каже історик та краєзнавець Володимир Устинський. З його слів, дім був власністю родини Щепанських. У радянські часи у ньому діяв дитячий садочок.

У 1990-х роках в будинку працювало кафе "Під Лиликом", а з 2015 — книгарня.

Зі слів краєзнавця, дім ніколи не реконструювали. Останні 15 років він був практично бездоглядний: його фасад — у поганому стані, сходи похилилися, на фундаменті є тріщини.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок