ВООЗ схвалила першу вакцину проти COVID-19

ВООЗ схвалила першу вакцину проти COVID-19

ВООЗ схвалила першу вакцину проти COVID-19
AP

Всесвітня організація охорони здоров'я внесла вакцину проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech у список екстреного використання, що зробило цю вакцину першою, яка отримала валідацію від ВООЗ.

Про це повідомляє пресслужба ВООЗ.

Експерти з регулювання, скликані ВООЗ з усього світу, і власні групи організації проаналізували дані про безпеку, ефективність та якість вакцини Pfizer-BioNTech. Огляд показав, що вакцина відповідає обов'язковим критеріям безпеки та ефективності, встановленим ВООЗ, і що переваги використання вакцини для боротьби з COVID-19 компенсують потенційні ризики.

Читайте також: ВООЗ закликає не вживати вітаміни та цинк для профілактики COVID-19

Список екстреного використання ВООЗ дає країнам можливість прискорити свої власні процедури затвердження і застосування вакцини. Це також дозволяє ЮНІСЕФ та Панамериканській організації охорони здоров'я закупити вакцину для поширення в нужденних країнах.

"Це дуже позитивний крок до забезпечення глобального доступу до вакцини проти COVID-19. Але я хочу наголосити на необхідності ще більш масштабних глобальних зусиль для забезпечення достатньої кількості вакцини для задоволення потреб пріоритетних груп населення в усьому світі", - сказала помічник генерального директора ВООЗ з питань доступу до ліків і продуктів медичного призначення Маріангела Сімау.

"ВООЗ і наші партнери цілодобово працюють над оцінкою інших вакцин, які досягли стандартів безпеки та ефективності. Ми закликаємо ще більше розробників звертатися за перевіркою і оцінкою", - додала вона.

Що відомо

  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило використання вакцини від COVID-19 компаній Pfizer та BioNTech.
  • Американська компанія Pfizer, яка виробляє вакцину від COVID-19, змінює графік її поставок до країн Європейського союзу через логістичну проблему.
  • У США також дозволили до використання вакцину Moderna Inc.
  • У двох округах німецької Баварії призупинили вакцинацію через проблеми зі зберіганням вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech.
  • Британська AstraZeneca отримала дозвіл у Великій Британії. На відміну від схваленої раніше вакцини Pfizer-BioNTech, яка вимагає зберігання при -70°C, вакцину AstraZeneca можна зберігати у звичайному холодильнику
  • У Китаї використовують вакцини власного виробництва: Sinopharm, Biotec (CNBG) і Sinovac Biotech.
На початок