Як стати щасливим у 2021 році. Покрокова інструкція від експертки

Як стати щасливим у 2021 році. Покрокова інструкція від експертки

Ексклюзивно
Як стати щасливим у 2021 році. Покрокова інструкція від експертки Ілюстративне фото: pixabay

Коуч-тренерка та менеджерка з управління часом Оксана Долгова розповіла про те, чому важливо займатися плануванням та що робити наступного року, аби не шкодувати про втрачені можливості.

"Важливо, щоб плани коригувалися усвідомлено. Якщо ви отримали не такий результат, на який очікували, слід зробити так, щоб це не повторилося. Потрібно поставити собі запитання: Що я хотіла отримати? Що я отримала? Що я зробила для того, щоб отримати саме такий результат? Тобто важливо взяти відповідальність на себе. Це буває важко і може виникнути супротив, але якщо пропрацювати це третє питання, то далі буде набагато легше. І четверте питання: що я тепер робитиму інакше, щоб не допустити такої помилки? Це перша техніка", — порадила експертка в ефірі Українського радіо.

За її словами, планування є "щастям", оскільки допомагає долати відомі вам бар’єри на шляху до відомих вам цілей.

"Люди справді радіють тоді, коли вони долають бар’єри. Іноді ми створюємо проблеми для того, щоб їх вирішити і потім бути щасливими", — вважає Долгова.

На запитання, яких помилок на шляху до змін люди припускаються найчастіше експертка каже, що універсального списку немає і у кожному випадку вони різні.

"Найпоширеніше помилка – це відсутність планування і гнучкості. Є спеціальні онлайн тренінги, де люди можуть навчитися планувати щоденні справи і мріяти. Планування — це не нудно. Воно насправді полегшує життя і дарує відчуття щастя. Дуже багато людей недооцінюють себе. Відтак, підводячи підсумки минулого року. вони не можуть сказати, що відбулося гарного. Для того, щоб це оцінити, слід подивитися, а що ти отримав у грудні, листопаді тощо і так до першого січня 2020 року", — радить експертка.

За її словами, під час пошуку позитивних подій, у людини підвищується самооцінка, і в неї з’являється бажання планувати щось нове на наступний рік. Долгова також пояснила, що потрібно робити, аби не шкодувати про втрачені можливості через 12 місяців. Так, є шість ключових напрямків для того, щоб людина почувалася гармонійно:

  1. Фізичний рівень. Слід відповісти на запитання, що ви хочете для свого тіла та здоров’я. Це може бути йога, здорове харчування, спортзал тощо.
  2. Особистісний рівень. Це те, чого би ви хотіли навчитися в наступному році. Тут слід звернути увагу на професійні книжки, нові вміння та навички.
  3. Родина. Це може бути спільний відпочинок чи якийсь домашній проєкт.
  4. Робоча область. Слід подумати, який результат ви очікуєте отримати в роботі наступного року. Це можуть бути гроші чи нові здобутки.
  5. Духовна область. Слід визначити, що для вас принципово важливо.
  6. Суспільна область. Дайте відповідь на запитання: що я хочу зробити для суспільства

Експертка додає, що коли людина матиме план дій у цих 6 областях, вона почуватиметься гармонійно і щасливо.

Що відомо

  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • Понад 17% українців вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямку, а 65,5% мають з цього приводу протилежну думку.
  • Минулого року серед найбажаніших подарунків для українців у Новому році були здоров'я, мир у країні, а також гроші.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди