Справа Марківа: Росія висунула нацгвардійцю звинувачення в убивстві

Справа Марківа: Росія висунула нацгвардійцю звинувачення в убивстві

Справа Марківа: Росія висунула нацгвардійцю звинувачення в убивстві
. УНІАН

Слідчий комітет РФ розслідує кримінальну справу, відкриту через смерть росіянина Андрія Миронова, який загинув на Донбасі у травні 2014 року. Причетним до його смерті у Росії вважають українського нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомляється на сайті СК РФ.

Як зазначається у повідомленні, російське слідство вважає, що Марків передав своєму командуванню для завдання артилерійського удару координати росіянина Миронова, а також італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та французького журналіста Вільяма Рогуелона.

"Після цього Марків здійснив у зазначених осіб постріли з автомата Калашникова, щоб до початку артилерійського обстрілу вони не могли залишити територію в спробах сховатися. В результаті спровокованого Марківим артилерійського удару Миронов і Роккеллі загинули, а Рогуелон отримав поранення", – стверджують слідчі.

Відтак російське слідство "з урахуванням свідчень та інших матеріалів кримінальної справи" ухвалило постанову про винесення Марківу звинувачення у злочині, передбаченому низкою пунктів статті 105Убивство Кримінального кодексу РФ, санкція якої передбачає довічне ув’язнення.

Також у повідомленні зазначається, що Росія оголосила Марківа у міжнародний розшук. За поданням слідства російський суд обрав йому заочний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Що відомо

  • 3 листопада в апеляційному суді присяжних Мілана відбулося вирішальне засідання щодо розгляду оскарження вироку 31-річному українському військовому Віталію Марківу. За його результатами суд повністю виправдав нацгвардійця.
  • Біля будівлі суду матір Марківа та його адвокатів зустріли й привітали представники української громади Італії.
  • МВС України заперечувала причетність Марківа до смерті журналіста. Міністр внутрішніх справ назвав справу повністю сфабрикованою в рамках спецоперації російських спецслужб, що реалізовується на території Італії. Слідчий експеримент у Слов'янську показав, що нацгвардієць не міг вбити фотографа.
  • Марків розповів про умови ув'язнення та чим буде займатися далі.
  • Президент Володимир Зеленський нагородив Віталія Марківа орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
  • У районі ООС відбулися зйомки документального фільму "Перехресний вогонь" про справу Віталія Марківа. Фільм знімали італійські журналісти.

На початок