Зеленський нагородив нацгвардійця Марківа орденом за мужність

Зеленський нагородив нацгвардійця Марківа орденом за мужність

Зеленський нагородив нацгвардійця Марківа орденом за мужність
. УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 563/2020 про нагородження старшого сержанта Національної гвардії Віталія Марківа орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

"Сьогодні (12 грудня - ред.), у День Сухопутних військ, коли Україна вшановує своїх героїв, які стоять на захисті свободи та незалежності нашої держави, та дякує їм за гідну службу, Віталій Марків нагороджений за видатні особисті досягнення у державній та суспільній діяльності, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, високу професійність і вагомий внесок у захист прав і свобод громадян та інтересів України на міжнародному рівні", - повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Зеленський заявив, що справедливе рішення у справі нацгвардійця та його звільнення – це також перемога України на міжнародному рівні.

Вищим ступенем ордена "За мужність" є I ступінь. Нагородження проводиться послідовно, починаючи з III ступеня.

Віталій Марків — нацгвардієць, учасник бойових дій на сході України. Італія звинуватила його у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі неподалік Слов'янська у 2014 році. Влітку 2017 року поліція заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї, коли той прилетів до матері.

Що відомо

  • 3 листопада в апеляційному суді присяжних Мілана відбулося вирішальне засідання щодо розгляду оскарження вироку 31-річному українському військовому Віталію Марківу. За його результатами суд повністю виправдав нацгвардійця.
  • Біля будівлі суду матір Марківа та його адвокатів зустріли й привітали представники української громади Італії.
  • МВС України заперечувала причетність Марківа до смерті журналіста. Міністр внутрішніх справ назвав справу повністю сфабрикованою в рамках спецоперації російських спецслужб, що реалізовується на території Італії. Слідчий експеримент у Слов'янську показав, що нацгвардієць не міг вбити фотографа.
  • Марків розповів про умови ув'язнення та чим буде займатися далі.

Читайте також

"Я зняв своє життя з паузи". Нацгвардієць Марків — про життя, плани та три роки в італійській тюрмі

На початок