Коронавірус, влада та війна: соціологи Рейтингу назвали головні проблеми для українців

Коронавірус, влада та війна: соціологи Рейтингу назвали головні проблеми для українців

Опитування
Коронавірус, влада та війна: соціологи Рейтингу назвали головні проблеми для українців УНІАН

63% українців бачать причину можливої економічної кризи у некомпетентності влади, хоча чверть вважає, що економічний занепад настане через коронавірус.

Про це йдеться в результатах нового опитування соціологічної групи Рейтинг.

Ще 9% опитуваних людей бачать причиною економічного занепаду війну на Донбасі. При цьому кількість тих,  хто пояснює ситуацію в економіці некомпетентністю влади, за останні пів року зросла з 53 до 63%. 

Понад 70% вважають, що економічне становище в Україні погіршилось за останні пів року, 17% думають, що воно не змінилося, і лише 7% помітили покращення.

Читайте також: Українці вважають Зеленського одночасно і політиком і розчаруванням 2020 року

Серед населення переважають емоції розчарування (42%) та надії (32%). 

Причину економічної кризи українці бачать в некомпетентності влади – РейтингСЦ Рейтинг

"Ключовими загальнонаціональними проблемами громадяни вважають корупцію, війну на Донбасі, економічну кризу, некомпетентність влади та епідемію коронавірусу. При цьому на особистісному рівні до перелічених проблем додається ще й низька якість медицини, а проблема економічної кризи вже очолює "рейтинг проблем"", – йдеться у дослідженні. 

18% вважають, що в цілому справи в Україні ідуть у правильному напрямку, водночас 71% – протилежної думки.

Як зазначають в результатах опитування, щодо фінансової ситуації в родині – 56% відчули погіршення, 37% – відсутність змін, лише 7% – покращення. Настрої щодо майбутнього також не є надто оптимістичними: лише 16% вважають, що в найближчі 6 місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 32% вважають, що вона не зміниться, і 47% - очікують погіршення. 

Довідка: Опитування відбувалося 16-20 грудня. Опитувалось населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю. Похибка дослідження не більше 2,2%. 

Що відомо

  • За результатами опитування фонду Демініціатив, 43% українців вважають подією року епідемію коронавірусу. До списку негативних подій-2020 також потрапили війна на Донбасі та весняний карантин.
  • За цим же дослідженням, близько 67% українців не обізнані зі змістом судової реформи президента Володимира Зеленського
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди