Майже 70% українців не обізнані зі змістом судової реформи президента – фонд Демініціативи

Майже 70% українців не обізнані зі змістом судової реформи президента – фонд Демініціативи

Опитування
Майже 70% українців не обізнані зі змістом судової реформи президента – фонд Демініціативи

Близько 67% українців не обізнані зі змістом судової реформи президента Володимира Зеленського.

Про це йдеться в результатах опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

23% стверджують, що вони певною мірою обізнані зі змістом судової реформи, а 10% не цікавляться цим. Найбільше "обізнаних" серед електорату ЄС, серед електорату решти партій – близько 20%. Суттєвих демографічних відмінностей за цим запитанням не виявлено.

За інформацією фонду, лише близько 3% українців у 2020 році мали справу з судами, зокрема, як позивачі, відповідачі, свідки, потерпілі тощо.

Ставлення до Конституційного суду

За результатами опитування, 27% українців певною мірою обізнані про діяльність та рішення Конституційного суду України. 63% погано знають про діяльність суду, навіть після скасування Конституційним судом е-декларування чиновників.

"Українці не мають одностайної думки щодо того, хто повинен призначати суддів Конституційного Суду, аби гарантувати незалежність і професійність його рішень. 12% вважають, що визначати суддів КСУ мають президент і Верховна рада, ще 10% вважають, що, них, участь у призначенні повинні брати збори суддів України", – зазначено в опитуванні.

Як зазначають у фонді, більшість громадян не має конкретної думки з цього питання, тому не підтримує якийсь і запропонованих варіантів.

Підпорядкування НАБУ та ДБР

28% опитуваних вважають, що Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Державного бюро розслідувань (ДБР) мають підпорядкуватися безпосередньо президенту.17% українців навпаки підтримують підпорядкування.

Більша частина опитуваних зізнаються, що не мають достатньо інформації, аби зробити висновки щодо цієї ідеї.

"Істотних регіональних чи вікових відмінностей у цьому питанні не виявлено, але відрізняються думки прихильників різних партій. Очікувано прихильники "Слуги народу" більше підтримують таку ідею, натомість серед прихильників "ЄС" найбільше критиків подібного рішення", – йдеться в опитуванні.

Довідка: Загальнонаціональне опитування проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 5 до 13 грудня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитування здійснене методом особистого інтерв'ю face-to-face. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Що відомо

  • За результатами опитування фонду Демініціатив, 43% українців вважають подією року епідемію коронавірусу. До списку негативних подій-2020 також потрапили війна на Донбасі та весняний карантин.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди