Українські антикорупційні органи у співпраці з австрійськими та французькими правоохоронцями арештували в Австрії та Франції автівки та нерухомість підозрюваних у справі, де фігурує ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. Цю злочинну групу підозрюють у відмиванні 10 мільярдів гривень.
Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Зокрема, за запитом прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який очолює слідчу групу, австрійські правоохоронці арештували та вилучили автівки преміумкласу, якими користувались підозрювані.
У НАБУ нагадали, що раніше в межах діяльності цієї ж спільної слідчої групи у Франції арештували нерухомість підозрюваних загальною вартістю приблизно 6,5 мільйона євро.
У відомстві додали, що наразі вживаються заходи щодо встановлення іншого майна учасників злочинної організації, яку очолював Сенниченко, а також їх розшуку та екстрадиції в Україну.
Що відомо про справу Сенниченка
22 березня 2023 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро викрили злочинне угрупування, яке очолював колишній голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. Зловмисники незаконно заволоділи понад 500 мільйонами гривень коштів держпідприємств.
Сенниченку та ще його дев'ятьом спільникам повідомили про підозру.
24 березня Вищий антикорупційний суд взяв під варту колишнього радника голови Фонду державного майна України, який, за даними слідства, був учасником злочинної організації, яку очолював ексголова Фонду Дмитро Сенниченко.
У квітні НАБУ і САП оголосили у розшук самого Сенниченка та ще шістьох фігурантів справи щодо оборудок з майном Фонду держмайна.
У листопаді 2023-го САП і НАБУ оновили підозри учасникам злочинної організації на чолі з Сенниченком. Відтоді їх підозрюють у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму понад 10 млрд гривень.
За версією слідства, ексголова ФДМУ разом зі спільниками поставив "своїх" людей директорами АТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) та АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК). Ті, зі свого боку, укладали договори з наперед визначеними компаніями і продавали продукцію за заниженими цінами. Різницю у вартості виводили та конвертували в інтересах злочинної організації. Таким чином вони легалізували доходи, одержаних злочинним шляхом на суму понад 10 млрд гривень.
7 травня 2024 року Вищий антикорупційний суд України заочно арештував Сенниченка.