Україна піднялася на 4 сходинки у рейтингу свободи людини

Україна піднялася на 4 сходинки у рейтингу свободи людини

Україна піднялася на 4 сходинки у рейтингу свободи людини
. Єлизавета Серватинська / Суспільне

Україна посіла 110 місце в Індексі свободи людини (Human Freedom Index), піднявшись за результатами 2020 року на 4 сходинки.

Про це свідчать дані, оприлюднені американським Інститутом Катона (CATO).

Відповідно до них, Україна отримала 6.83 бали за рейтингом особистої свободи, 6.06 за рейтингом економічної свободи та 6.45 за рейтингом свободи людини з десяти можливих балів у кожній позиції. Завдяки цьому у загальному заліку Україна отримала на 0,1 бала більше, ніж у 2017-2018 роках.

Індекс складається на основі 12 показників, серед яких верховенство права, безпека та захищеність, свобода пересування, свобода віросповідання, розвиток громадянського суспільства, свобода слова і передачі інформації та інші.

Лідерські позиції цього року зберегли Нова Зеландія, Швейцарія та Гонконг, які здобули відповідно 9,21, 9,20 та 8,53 бала відповідно. При цьому в порівнянні з 2017-2018 роками Нова Зеландія та Швейцарія отримали на 0,01 бала вище, а Гонконг втратив 0,02 бали.

Інститут Катона (CATO) – одна з провідних дослідних неполітичних організацій у США, яка досліджує трансформаційні процеси в країнах пострадянського простору. Позиція Інституту полягає в тому, що Сполучені штати повинні менше опікати "нові демократії" на території колишнього СРСР.

Що відомо

  • В ООН заявили, що ситуація із забезпеченням прав ромської громади в Україні погіршилася після запровадження заходів боротьби з пандемією.
  • Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму.
  • Комітет Ради Європи із боротьби з катуваннями оприлюднив звіт, присвячений поводженню з українцями, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Відповідно до нього, протягом останнього року ситуація в українських в’язницях покращилась, проте катування та тортури все ще поширені.
На початок