Пандемія коронавірусу посилила дискримінацію ромів в Україні – доповідь ООН

Пандемія коронавірусу посилила дискримінацію ромів в Україні – доповідь ООН

Пандемія коронавірусу посилила дискримінацію ромів в Україні – доповідь ООН УНІАН

Ситуація із забезпеченням прав ромської громади погіршилася після запровадження заходів боротьби з пандемією. Також посилилась їх дискримінація.

Про це повідомляється у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

За їх інформацією, багато ромських сімей не мають доступу до належного житла і проживають у переповнених домогосподарствах без доступу до проточної води та санітарних споруд, що ускладнює дотримання профілактичних гігієнічних заходів.

"Багато ромів, які працюють у неформальному секторі, на ринках та на сезонних роботах як в Україні, так і за її межами, втратили засоби до існування. Щоб вижити, вони зайнялися низькооплачуваною роботою, яка передбачає контактування з іншими людьми або необхідність подорожувати, що ускладнило дотримання фізичної дистанції та самоізоляції", – йдеться в доповіді.

Відсутність доступу до соціального забезпечення в поєднанні з втратою доходу, спричиненою карантинними заходами, призвела до подальшої маргіналізації та стигматизації ромів, запевняють в УВКПЛ.

Читайте також: Як пандемія вплинула на дотримання прав людини. Думка експерта

Особливо постраждали роми, які не мають документів, що посвідчують особу, оскільки вони не мали доступу до офіційного працевлаштування, пенсій, соціальних виплат та послуг з охорони здоров’я.

"Жінки та дівчата-рома стикаються з ризиком додаткової маргіналізації через перехресну дискримінацію. Жінки-рома з дітьми зазнали непропорційного впливу у зв’язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України № 632, яка зменшила охоплення одиноких батьків виплатами соціальної допомоги", – зазначається у доповіді.

Як повідомляється у доповіді, УВКПЛ отримало заяву про те, що місцевий Державний центр зайнятості в Донецькій області відмовив трьом жінкам-рома в реєстрації як безробітних.

"Без такої реєстрації вони не мають права на відновлення виплати соціальної допомоги одиноким матерям, яку вони отримували до впровадження Постанови № 632. Без соціальної допомоги жінки-рома поставати перед труднощами у забезпеченні основних потреб їхніх дітей, включаючи харчування та одяг, а також забезпеченні можливості продовження освіти", – додається у доповіді.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди