Команда новообраного президента США Джо Байдена розглядає кілька варіантів санкційних заходів проти Росії за її роль у потужній хакерській атаці на американські урядові установи.
Як повідомляє Reuters, мова може йти як про нові фінансові санкції, так і заходи кіберстримування. "Це не просто санкції, це кроки, за допомогою яких ми могли б знизити можливість здійснення подібних кібератак з-за кордону", – заявив Рон Клейн, який очолить адміністрацію Байдена.
Зазначається, що команда обраного президента США спробує напрацювати відповідь, яка буде достатньо сильною і при цьому не призведе до ескалації напруження між двома ядерними державами.
Більш конкретно обговорити це питання планується після інавгурації Байдена, коли він і його команда отримають доступ до всієї інформації, в тому числі про наслідки кібератаки.
Що відомо
- 13 грудня стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
- За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
- Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
- Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони попередив про високий рівень кіберзагрози на тлі атаки на державні установи США, здійсненої хакерами, яких пов’язують із російськими спецслужбами.
- 18 грудня видання Bloomberg з посиланням на власні джерела в уряді США повідомило про те, що Агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа 19 грудня заявила про закриття двох останніх американських консульства в Росії. Після цього єдиним дипломатичним центром США в РФ залишиться посольство в Москві.