Зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років – ООН

Зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років – ООН

Зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років – ООН
. Ілюстративне фото, Unsplash

З 2000 року у світі відбулося понад 7000 тисяч надзвичайних природних лих. Причиною більшості з них стали зміни клімату.

Такі висновки опублікували експерти ООН у доповіді про зміни клімату.

З 2000 по 2019 рік було зафіксовано 7 348 великих катастроф, які забрали життя 1,23 мільйона людей, вплинули на життя 4,2 мільярда людей, і спричинили глобальні економічні збитки приблизно на 2,97 трильйона доларів.

За аналогічний період з 1980 по 1999 рік було зафіксовано лише 4212 природних катастроф, які забрали 1,19 мільйона життів, зачепили 3,25 мільярда людей і призвели до вдвічі менших економічних втрат – приблизно на 1,63 трильйона доларів.

"Значна частина різниці пояснюється зростанням кліматичних катастроф, включаючи екстремальні погодні явища: з 3656 у період 1980-1999 років до 6681 кліматичних катастроф у період 2000-2019 років", – розповіли в ООН.

"Збиває з пантелику те, що ми охоче і свідомо продовжуємо сіяти насіння власного знищення, попри докази того, що ми перетворюємо свій єдиний дім на непридатне для життя пекло", – розповіла Мамі Мізуторі, керівник Управління ООН у справах зниження ризику стихійних лих.

Дослідники ООН відзначили, що найбільш помітним став приріст повеней та потопів. Їх кількість за останні два десятиліття зросла в декілька разів і вони складають 72% від усіх природних катастроф.

Що відомо

  • Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що через глобальні кліматичні зміни XXI століття може виявитись останнім в історії людства.
  • За останні десятиліття кількість льодовикових озер зросла по всьому світу більш ніж на половину. Через зміни клімату льодовики почали швидше танути та відступати, а на цьому місці почала збиратися вода.
  • Американські вчені з університету штату Огайо заявили, що крижаний покрив Гренландії продовжить танути, навіть якщо людство зупинить кліматичну кризу.
На початок