У Льодовитому океані на поверхню почав виходити метан. Це може пришвидшити глобальне потепління

У Льодовитому океані на поверхню почав виходити метан. Це може пришвидшити глобальне потепління

У Льодовитому океані на поверхню почав виходити метан. Це може пришвидшити глобальне потепління
NASA

На поверхню моря Лаптєвих почали виходити гази із замерзлих покладів метану. Їхнє вивільнення може посилити парниковий ефект та пришвидшити глобальне потепління.

"На цей час малоймовірно, що це матиме серйозний вплив на глобальне потепління, але річ у тому, що цей процес зараз запущений. Ця східно-сибірська система гідратів метану була порушена, і процес триватиме", - відзначив шведський вчений Ерджан Густафссон із Стокгольмського університету, передає The Guradian.

Замерзлі поклади метану, які називають "сплячими гігантами вуглецевого циклу" знайшли на глибині 350 метрів у морі Лаптєвих у Північному льодовитому океані.

Дослідники відзначають, що наразі майже весь газ розчиняється у воді, однак вже зараз кількість метану на поверхні у 4-8 разів перевищує норму. Небезпека полягає у тому, що метан впливає на температуру планети у 80 разів сильніше не вуглекислий газ. За даними Геологічної служби США дестабілізація замерзлих покладів цього газу в Арктиці може стати однією з чотирьох серйозних причин різких кліматичних змін.

Наразі, за даними вчених, які вже два роки спостерігають за викидами метану у морі Лаптєвих, вже є перші наслідки - воно вперше не замерзло у жовтні. Існує ризик, що через підвищення середньої температури на планети, газ почне інтенсивно вивільнятися та посилювати глобальне потепління.

Що відомо

  • Найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втратила понад половину своїх коралів з 1995 року через викликане зміною клімату потепління моря.
  • За даними ООН, зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що через глобальні кліматичні зміни XXI століття може виявитись останнім в історії людства.
На початок