Олександр Ройтбурд залишається директором Одеського художнього музею

Олександр Ройтбурд залишається директором Одеського художнього музею

Олександр Ройтбурд залишається директором Одеського художнього музею nv.ua

Одеська обласна рада скасувала рішення щодо розірвання контракту з директором художнього музею Олександром Ройтбурдом. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка присутня на засіданні обласної ради.

За рішення обласної ради проголосували 43 депутати з 74 присутніх.

Зазначимо, що наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. 19 березня 2018 голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав із ним контракт на 5 років.

Вдруге Олександра Ройтбурда звільнили з посади 1 червня 2020 року. 5 червня один з ініціаторів апеляції щодо директора художнього музею Олександра Ройтбурда, депутат одеської міської ради від партії "Опозиційна платформа – За життя" Роман Сеник заявив, що питання звільнення художника з посади вирішене остаточно.

Однак з ним не погодився колишній депутат від "Блоку Петра Порошенка – Солідарність" Віталій Свічинський, який вважає Ройтбурда законним директором музею.

Варто зазначити, що громадськість Одеси всіляко підтримує Олександра Ройтбурда. З початку конфлікту в місті провели не один мітинг проти його звільнення з посади.

Що відомо

  • Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею, однак депутати облради так і не проголосували за його кандидатуру.
  • Проте 19 березня губернатор області Максим Степанов призначив Ройтбурда керівником музею.
  • 4 вересня 2019 року на сесії Одеської облради депутати вирішили звільнити Олександра Ройтбурда з посади директора. "За" проголосував 51 депутат, троє були проти.
  • 10 лютого стало відомо, що Приморський суд Одеської області скасував рішення Одеської обласної ради щодо припинення дії контракту директора художнього музею Олександра Ройтбурда.
  • 25 травня Одеський художній музей поновив свою роботу після карантину, однак екскурсій, лекцій або інших подій в музеї не організовуватимуть до 22 червня.
  • 1 червня стало відомо, що Одеський апеляційний суд скасував рішення Приморського райсуду Одеси від 10 лютого про визнання недійсним рішення обласної ради щодо розірвання контракту з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом.

Читайте також

"Я досі директор": попри рішення суду Ройтбурд продовжує працювати в Одеському художньому музеї

“Закрити питання раз і назавжди”: Ройтбурд продовжує працювати в худмузеї та готується до касації

Інтерв'ю з Андрієм Сігунцовим, новим куратором Музею сучасного мистецтва Одеси

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше