Ройтбурда знову звільнили з посади директора Одеського художнього музею

Ройтбурда знову звільнили з посади директора Одеського художнього музею

Ройтбурда знову звільнили з посади директора Одеського художнього музею
Про|стір

Одеський апеляційний суд скасував рішення Приморського райсуду Одеси від 10 лютого про визнання недійсним рішення обласної ради щодо розірвання контракту з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом.

Відповідне рішення ухвалила колегія суддів у складі Анатолія Заїкіна, Олександра Князюка і Олександра Таварткілазде.

Судді вирішили, що Ройтбурда призначили на посаду із дотриманням законних процедур, однак той все ж здійснив ряд порушень. Зокрема влаштовував у музеях концерти, не допустив у фонди депутатів з перевірками та проводив ремонт без узгодження робіт із зібранням.

"Ви, звичайно, будете сміятися, але ці дивовижні люди знову мене звільнили", – прокоментував Ройтбурд рішення суду на своїй сторінці у Facebook.

Заступниця директора Одеського художнього музею Олександра Ковальчук зазначила, що суд ухвалив рішення за три тижні.

"Три тижні тому Одеська облрада направила позов до апеляційного суду на рішення першої інстанції, за яким звільнення Олександр Ройтбурд було незаконним. Через три тижні, вкрай оперативно, впевнена, що багато адвокатів позаздрять такій швидкості, – рішення на користь облради", – написала Олександра на своїй сторінці у Facebook.

ОНОВЛЕНО

Прессекретарка Одеської обласної ради Олена Єремеєва запевнила, що позов до суду подала не облрада, а окремі депутати. Хто саме – вона не вказала.

Що відомо

  • Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. 19 березня 2018 голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав із ним контракт на 5 років.
  • 4 вересня 2019 року на сесії Одеської облради депутати вирішили звільнити Олександра Ройтбурда з посади директора. "За" проголосував 51 депутат, троє були проти.
  • 10 лютого стало відомо, що Приморський суд Одеської області скасував рішення Одеської обласної ради щодо припинення дії контракту директора художнього музею Олександра Ройтбурда.
  • 25 травня Одеський художній музей поновив свою роботу після карантину, однак екскурсій, лекцій або інших подій в музеї не організовуватимуть до 22 червня.

Вибір редакції

На початок