Пропозиція запровадити відповідальності для народних депутатів за прямі трансляції та публікацію фото під час засідань Верховної Ради не має перспективи, адже потребує змін до закону про статус нардепів.
Про це в коментарі "Детектору медіа" розповів голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
"Для цього треба змінити закон про статус народного депутата та обмежити навіть не право, а обов'язок депутата інформувати виборців про парламентську роботу. Тому логічніше не вигадувати велосипед, а сприяти більш відкритій роботі ВРУ та дозволу журналістам публікувати інформацію з засідань парламенту одразу ж", — сказав він.
Юрчишин також підкреслив, що довіра до парламентаризму знижується через недостатню відкритість. На його думку, потрібно відверто обговорити доцільність таких обмежень і переглянути їх.
Як зазначає "Детектор медіа" напередодні під час круглого столу "Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни" депутат від партії "Слуга народу" Євгеній Брагар наголосив, що трансляції із зали засідань у воєнний час створюють ризики для роботи парламенту, тому за це слід запровадити відповідальність.
Натомість директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк підкреслила важливість відновлення прямих трансляцій засідань Верховної Ради та публікації порядку денного, адже навіть у період воєнного стану парламент має залишатися підзвітним громадянам.
Шеф-редакторка "Детектора медіа" Наталія Лигачова також зазначила, що чим більш закритою є Верховна Рада, тим швидше вона втрачає довіру суспільства. Вона закликала депутатів до відкритості й сприяння доступу журналістів до парламентських кулуарів.
Днями низка медіа та громадських організацій виступила із закликом розширити доступ журналістів до засідань Верховної Ради та парламентських комітетів.