Перейти до основного змісту
"Не збираємось робити ретроактивних запроваджень": Марченко сподівається, що закон про податки підкоригують

"Не збираємось робити ретроактивних запроваджень": Марченко сподівається, що закон про податки підкоригують

Міністр фінансів України Сергій Марченко
Міністр фінансів України Сергій Марченко. Нестеренко Андрій/УНІАН

Міністр фінансів Сергій Марченко сподівається, що Верховна рада відкоригує закон про підвищення окремих податків, які дозволять уникнути їхнього запровадження заднім числом.

Про це він сказав на пресконференції, передає кореспондентка Суспільного.

За словами Марченка, Мінфін анонсував зміни до податкового кодексу ще 15 липня.

"Далі уряд їх підтримував в короткі строки, в результаті була парламентська дискусія і ми досягли компромісу. Ми не збираємось робити ретроактивних запроваджень податків. Тобто ті положення, які є в законі щодо оподаткування з 1 жовтня, сподіваюсь, будуть підкориговані після того, як закон підпише президент – буде прийнято інший закон який дозволить ці речі врахувати. Тобто усі необхідні зміни будуть набувати чинності з 1 грудня 2024 року", — сказав міністр.

Він зазначив, що підвищення податків важливе не тільки для наповнення бюджету фінансування ЗСУ, а й для міжнародних партнерів.

"Нещодавно в Києві була Місія, яка завершилася угодою між персоналом”, — сказав Марченко.

За словами міністра, одним з положень угоди є забезпечення таких умов:

  • набуття чинності закону про бюджет на 2025 рік
  • набуття чинності податкового кодексу.

"Це є важливий елемент наших міжнародних перемовин. Програми МВФ це для нас парасолька, яка дозволяє повністю забезпечити фінансування від всіх інших партнерів. Всі інші партнери та організації, які нас фінансують в першу чергу орієнтуються на наявність домовленості з МВФ. Сподіваюся, ці кроки дозволять нам вже в грудні мати засідання Фонду і мати наступний транш в розмірі 1,1 мільярда доларів до кінця року", — сказав він.

Основні зміни:

  1. Запровадження підвищеної ставки військового збору.
  2. Запровадження додаткових елементів оподаткування банківської системи. 50% на прибутки банківської системи

"Запровадження військового збору для фізичних осіб, підприємців. ІІІ група, І-ІІ група та ІV група – всі вони матимуть змогу зробити відповідний вклад в наші збройні сили - на сьогодні йдеться про відсоток від обороту для ІІІ групи, для ФОПів І, ІІ і ІV груп – це 10% від мінімальної заробітної плати", — сказав Марченко.

Водночас міністр наголосив, що оподатковувати стипендії, соціальні виплати чи пенсії в уряді не планують.

10 жовтня Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків. Ухвалений документ, зокрема, не передбачає збільшення військового збору для військовослужбовців.

Що передбачає закон про підвищення податків

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;
  • встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (що є еквівалентним 5% від двох розмірів мінімальної заробітної плати).
  • уточнення строку застосування запропонованих законопроєктом особливостей оподаткування військовим збором – до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан;
  • встановлення базової ставки податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.

Топ дня

Вибір редакції

На початок