Закон про підвищення податків набуде чинності 1 грудня 2024 року, а не 29 листопада, як повідомлялося напередодні.
Про це повідомив голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Безсонна ніч і є результат – ресурсний закон набуде чинності 1 грудня 2024 року. Опублікований буде відповідно 30 листопада. Здоровий глузд переміг. Будемо вважати це помилкою друкаря. Шановні бухгалтери, вибачте за втрачені нервові клітини", – написав він у Телеграм.
Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк також повідомив, що закон переопублікують 30 листопада.
"Публікацію закону 11416д про підвищення зняли чи перенесли… коротше опублікують його тепер лише завтра (30 листопада і набуде чинності як і планувалося 1 грудня. До 1 грудня військовий збір рахується як і був: 1,5%", — написав він у Телеграм.
10 жовтня Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків. Ухвалений документ, зокрема, не передбачає збільшення військового збору для військовослужбовців.
28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення податків.
28 листопада "Голос України" опублікував закон і він мав набути чинності наступного дня після публікації — 29 листопада. Для бізнесу це означало проблеми з нарахуванням податку — 28 днів у листопаді діяла ставка 1,5% військового збору і 2 дні — 5%.
Що передбачає закон про підвищення податків
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;
- встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (що є еквівалентним 5% від двох розмірів мінімальної заробітної плати).
- уточнення строку застосування запропонованих законопроєктом особливостей оподаткування військовим збором – до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан;
- встановлення базової ставки податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.