Поліція Дніпра встановила особи трьох підлітків, яких підозрюють у побитті вікон тролейбусів у депо №2 минулого тижня. Про це журналістам "Українського радіо UA:Дніпро" повідомила речниця обласної поліції Ганна Старчевська.
«Ми вже встановили трьох осіб, які можуть бути причетними до псування тролейбусів у депо №2. Чи дійсно вони це зробили, встановить слідство. На жаль, камер спостереження у депо немає, однак поліція вивчає відео з камер, які знаходяться поряд з депо», – сказала Ганна Старчевська.
У соцмережах дніпряни припускають, що це – новий «челендж»: підлітки збираються у групи і розбивають камінням вікна у громадському транспорті. Як розповіла дніпрянка Марія Брамовська, нещодавно підлітки побили вікна у чотирьох тролейбусах в депо та в трамваї та маршрутці, яка стояла у дворі будинку, де мешкає водій.
«Потрібно пошукати у соцмережах інформацію та порозпитувати у своїх дітей, чи не бачили вони у підліткових групах подібних закликів до вандалізму», – каже Марія Брамовська.
Які мотиви
На думку психолога Андрія Кнобеля, такі псевдочеленджі – не новина для міста. Основними мотивами підлітків може бути бажання дати вихід гніву, гра, розвага або ж наслідування поведінки інших підлітків.
«Вандалізм підлітків має ряд характерологічних особливостей, серед яких найбільш важливими є: груповий характер, бездумність, спонтанність, використання механізмів наслідування. Кінцевою метою скоєного найчастіше є селфі на фоні спаплюженого майна. Саме з цим може бути пов'язана хвиля вандалізму в Дніпрі», – сказав фахівець.
За словами начальника тролейбусного депо № 2 Олега Кононова, один з підлітків, якого охорона затримала у депо під час псування тролейбусів, сказав, що вони фотографувалися.
«Розгубленим був та наляканим. Єдине, що сказав, – що вони робили селфі на фоні цих тролейбусів», – каже Олег Кононов.
Як протидіяти
На думку психолога Андрія Кнобеля, дії підлітків викликані протестом, спробою довести свою «значущість», відчуттям всемогутності. Такі «королі вулиць» живуть у вигаданому світі, який створили собі внаслідок нестачі любові і тепла вдома, каже він.
«Вандалізм можна попередити. І основним профілактичним заходом є любов. Зайнятий підліток, який відчуває повагу, тепло і любов, не буде самостверджуватись шляхом руйнування», – зазначив Андрій Кнобель.