Перейти до основного змісту
Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню з "Хезболлою" в Лівані

Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню з "Хезболлою" в Лівані

Ізраїль схвалив угоду щодо припинення вогню в Лівані
Запуск ракет "Хезболли" видно з півночі Ізраїлю, 8 жовтня 2024 року. REUTERS/Ayal Margolin

Кабінет міністрів безпеки Ізраїлю проголосував за угоду про припинення вогню, щоб припинити бойові дії з угрупованням "Хезболла в Лівані.

Про це повідомляє CNN ізраїльський чиновник.

Зазначається, що пропозиція має на меті досягти 60-денного припинення бойових дій з "Хезболлою", що може стати основою для довготривалого перемир'я.

Як повідомляє Reuters прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що готовий виконати угоду про припинення вогню, додавши, що "рішуче відповість на будь-які порушення" з боку "Хезболли".

"Ми будемо дотримуватись домовленостей і жорстко реагувати на будь-які порушення. Разом ми будемо продовжувати до перемоги. У повній координації зі Сполученими Штатами ми зберігаємо повну військову свободу дій. Якщо "Хезболла" порушить угоду або спробує переозброїтися, ми завдамо рішучого удару", — попередив Нетаньяху.

Він додав, що було три причини домагатися припинення вогню: зосередитись на Ірані, поповнити вичерпані запаси зброї та дати армії відпочити.

Пропозиція США про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом

31 травня Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за словами президента США, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.

План припинення вогню складається з трьох етапів:

  • Повне і всеосяжне припинення вогню, яке включатиме виведення ізраїльських військ з усіх "населених районів Гази", звільнення деяких заручників, повернення тіл загиблих, звільнення палестинських в'язнів, 600 вантажівок з гуманітарною допомогою на день.
  • Обмін усіх живих заручників, що залишилися, і "остаточне припинення бойових дій"
  • Початок відбудови і повернення останків загиблих заручників.

23 червня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що фаза інтенсивних боїв проти ХАМАСу в Секторі Гази добігає кінця, але війна не припиниться, доки це "ісламістське угруповання більше не контролюватиме палестинський анклав".

Загострення конфлікту на Близькому Сході

Останні місяці триває ескалація конфлікту на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.

28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Згодом угрупування підтвердило загибель лідера.

1 жовтня Армія оборони Ізраїлю розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла". Згодом Ізраїль неодноразово заявляв про обстріл ліванської столиці Бейрут.

Топ дня

Вибір редакції

На початок