Держава Малі та китайська компанія Beijing Auxin Chemical Technology Ltd. уклали угоду про будівництво заводу з виробництва вибухових речовин для цивільного використання.
Про це повідомив державний мовник Малі ORTM, пише Bloomberg.
За інформацією, новий завод дозволить Малі краще контролювати використання вибухових матеріалів, які здебільшого застосовуються в кар'єрах і на шахтах. Малі є третім за величиною виробником золота в Африці.
Відповідно до акціонерної угоди, Малі матиме контрольний пакет акцій у 51%, тоді як решта належатиме китайській компанії.
Компанія Beijing Auxin надасть необхідне фінансування та експертизу для будівництва об'єкта, повідомив міністр економіки та фінансів Алуассені Сану.
Очікується, що завод буде завершений протягом 12 місяців. Угода була підписана в час, коли в Малі збільшилася кількість нападів з боку бойовиків, пов'язаних з "Аль-Каїдою" та "Ісламською державою".
У вересні невідомі нападники атакували столицю Бамако, націлившись на військовий навчальний табір і район аеропорту, що стало найгіршим нападом у країні з часу рейду на фешенебельний готель у 2015 році.
Малі перебуває під військовим управлінням з 2020 року, коли генерал Ассімі Гоїта усунув від влади обраного президента, звинувативши його у нездатності зупинити ісламістське повстання.
Розрив дипломатичних відносин з Україною
6 серпня Нігер оголосив про розрив дипломатичних відносин з Україною. Ніамей звинувачує Київ у "підтримці терористичних груп". В МЗС України назвали це жестом "солідарності" з тими, хто обрав шлях на зближення з Російською Федерацією
За кілька днів до цього з такої ж причини з Україною дипломатичні відносини розірвала Малі. У Міністерстві закордонних справ України таке назвали це "недалекоглядним рішення перехідного уряду Республіки Малі".
Крім того, міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис у Facebook посольства, де український дипломат нібито виказав підтримку повстанцям-туарегам у Малі.
Що відомо про знищення загону ПВК "Вагнер" у Малі
28 липня у Малі повстанці-туареги заявили, що за два дні боїв біля алжирського кордону були вбиті і поранені десятки солдатів і найманців ПВК "Вагнер". Серед загиблих — автор Telegram-каналу Grey Zone.
Згодом у соцмережі Х з'явився допис нібито від малійського повстанського руху CSP-PSD з пропозицією передати Україні полонених "вагнерівців".
Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК "Вагнер".
"Про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, продовження буде", — сказав Юсов.
Коментуючи нібито пропозицію малійських повстанців передати полонених "вагнерівців" Україні, представник ГУР зазначив, що це – чутлива інформація, але все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права і необхідних процедур.
Що відомо про союз Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру
Військові хунти африканських Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо 16 вересня 2023 року підписали угоду про безпеку, в якій пообіцяли допомагати одна одній у разі будь-якого повстання або зовнішньої агресії.
У січні Буркіна-Фасо, Малі та Нігер оголосили про свій вихід з Економічного співтовариства держав Західної Африки (ECOWAS), а ще — вислали французьких солдатів, які були в країнах у межах антиджихадистської місії, і звернулися до Росії по військову допомогу.
6 липня лідери цих країн провели в столиці Нігеру Ніамеї спільний саміт, де підписали створення конфедерації.