Перейти до основного змісту
Суддю ОАСК Вовка відсторонили від здійснення правосуддя

Суддю ОАСК Вовка відсторонили від здійснення правосуддя

Суддю Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павла Вовка тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя. Так 13 листопада вирішила Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП).

Про це інформують у пресрелізі ВРП.

"Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 13 листопада 2024 року", — написала пресслужба.

Відсторонення Вовка буде чинним, поки ВРП не звільнить суддю з посади або Дисциплінарна палата не скасує своє рішення.

Фундація DEJURE повідомляє, що Третя дисциплінарна палата ВРП (Кандзюба — доповідач, Лук’янов, Плахтій, Котелевець, Сасевич) одноголосно направила Вовка на звільнення.

"Вовка хочуть позбавити повноважень за об’єднаною справою, зокрема про зрив засідання 2 ДП ВРП за допомогою фальшивих повідомлень про замінування, а також вплив на процес кваліфоцінювання та членів ВККС. У засіданні заслухали плівки НАБУ, а також свідчення судді ОАСКу Андрія Федорчука, який ухвалив рішення, що суперечило інтересам Вовка. Повний текст рішення ДП ВРП щодо дисциплінарної відповідальності Вовка з’явиться згодом", — додали у Фундації.

В лютому 2024 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала голову ОАСК Вовка таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

Що відомо про голову ОАСК Павла Вовка

17 липня 2020 року НАБУ провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявило про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрювали у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Натомість в суді спростували вручення підозри своєму очільнику.

НАБУ розсекретило частину матеріалів провадження, відкритого щодо голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще шістьох суддів, зокрема, записів телефонних розмов із голосами, схожими на голоси Холоднюка, Вовка та інших суддів ОАСК.

20 липня того ж року до канцелярії ОАСК з Національного антикорупційного бюро (НАБУ) надійшли повістки про виклик до бюро суддів Окружного адмінсуду Євгенія Аблова, Павла Вовка, Ігоря Качура, Олексія Огурцова, Ігоря Погрібніченка, Богдана Саніна, Віктора Шулежка та Володимира Келеберди.

23 липня в Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у НАБУ, оскільки всі вони перебувають у відпустках.

У березні 2021-го НАБУ завершило досудове розслідування щодо участі суддів ОАСК у злочинній організації та зловживанні впливом. У квітні Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді ОАСК Богдану Саніну — заставу.

У червні 2022 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та НАБУ скерували до суду кримінальне провадження про зловживання в Окружному адміністративному суді Києва.

Серед обвинувачених був і голова суду Павло Вовк, два його заступники, чотири судді ОАСК та ще четверо людей. Їм інкримінують змову для захоплення державної влади, перешкоджання роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участь у злочинній організації і зловживання впливом головою і суддями ОАСК у змові з низкою інших осіб.

За версією слідства, вони "діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі".

В НАБУ зазначили, що обсяг задокументованих аудіозаписів з кабінетів суддів ОАСК становить понад 16 тисяч годин.

Розслідування детективи НАБУ здійснювали з липня 2020 року, після передачі матеріалів справи з Офісу генерального прокурора.

У грудні 2022 року парламент проголосував законопроєкт №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, голова якого Павло Вовк раніше потрапив під персональні санкції США. Президент Володимир Зеленський поставив свій підпис під документом.

Топ дня

Вибір редакції

На початок