Юрай Санітра - про виступ України в Гохфільцені, слова Підручного та здоров'я жіночої команди

Юрай Санітра - про виступ України в Гохфільцені, слова Підручного та здоров'я жіночої команди

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про виступ України в Гохфільцені, слова Підручного та здоров'я жіночої команди Дмитро Євенко

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри для Суспільного.

Збірна України завершила виступи на третьому етапі Кубка світу з біатлону. В особистих гонках у залікову зону потрапляли Дар'я Блашко (двічі), а також одного разу Юлія Джима та Артем Прима. Тільки Блашко одного разу заїхала у топ-20 (18 у переслідуванні).

В естафетах українці погіршили результати у порівнянні з першим стартом: чоловіки - 13, жінки - 7.

Після завершення третього етапу Кубка світу у студії "Суспільне. Біатлон" головний тренер збірної Юрай Санітра розповів про стан команди, функціональну готовність та подальші плани.

  • Загальна оцінка етапу

"Я думаю, що всім ясно: працюємо з тим, що маємо на цей час. Спершу відзначу: Дар'я Блашко пробігла дуже добре цей етап, показала високий стандарт. Жіноча естафета: за результатом не найкраще, але відставання в 1 хвилину 13 секунд - це добрий результат, треба краще стріляти.

Дивіться усі відео гонок третього етапу Кубка світу

Артем Прима і Антон Дудченко почуваються краще. Дмитро Підручний пробіг спринт дуже важко, стало гірше, ніж було у Контіолахті. Треба достойно пробігти старти у Гохфільцені [на четвертому етапі Кубка світу], а далі працювати в Обертіллаху на зборах. Думаю, що ми можемо вийти з цього стану - чоловіча команда буде іншою".

  • Про жіночу команду, сестер Семеренко

"Вважаю, що правильно рішення було не ставити Олену Підгрушну на спринт: потрібно правильно визначити кількість стартів для неї, вона добре пробігла естафету. Щодо зняття Валентини Семеренко з гонки переслідування - справа не тільки у низькій позиції [45 місце], у неї ще особисті проблеми зі здоров'ям, тому вирішили краще не стартувати. Віта Семеренко тренується, допрацьовує те, чого не вистачає.

На наступному етапі Кубка світу буде Анастасія Меркушина. Тому будемо думати, яка п'ятірка бігтиме спринт".

Читайте також: Чому Анастасія Меркушина пропускає старт біатлонного сезону
  • Коментар щодо слів Підручного

"Спортсмен має свої емоції, кожен має право на них. Після цього інтерв'ю ми сиділи та говорили з Дімоном: я не забираю відповідальності з себе. Я знаю, що справа не тільки в тому, як ми відпрацювали останній тиждень у Вуокатті: є більше параметрів, які вплинули на підготовку у цьому році. Треба готуватися далі. Бачу, що до чемпіонату світу можемо багато змінити.

Підготовка у це міжсезоння була не по програмі - було те, що життя дозволило. Дивлюся на виступи команди з цієї точки зору.

Тому упевнений, що Дмитро буде готовий в січні. А щодо його слів про переведення в команду "Б", думаю, що це емоції. Підручний - спортсмен, який має свій рівень. Упевнений, що він з цього поганого стану вийде так, що буде прогресувати".

Як виступає Україна в новому біатлонному сезоні

  • У чоловіків тільки да біатлоністи фінішували в заліковій зоні. Жодного фінішу вище 20 місця. В естафетах - 10 та 13 місця. У заліку Кубка Націй - 13 місці.
  • У жінок - кілька потраплянь у топ-10, єдина біатлоніста, яка перебуває у топ-30 загального заліку - Дар'я Блашко (20 місце). Восьме місце у заліку Кубка Націй.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartГімнастика